Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Czerwiec w pałacu Potockich

Czerwiec w pałacu Potockich upłynie pod znakiem podróży. Podczas zaplanowanych wydarzeń odbędziemy wycieczki tropem zabawek, udamy się do Szwecji czy zwiedzimy świat nauki i fantastyki. Podczas podróży nie zabraknie rozmów wokół różnych form literackich. Będą też powody do wspólnego świętowania! Przypominamy, że znaczna część wydarzeń będzie prowadzona w języku ukraińskim. Zależy nam, aby nowi mieszkańcy naszego miasta czuli, że są u siebie.

Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Teraźniejszość i przyszłość

Cykl comiesięcznych spotkań „Fantastyka i Futurologia”, organizowany przez Polską Fundację Fantastyki Naukowej we współpracy z KBF, po raz kolejny zabierze nas w podróż przez światy nauki i fantastyki, które przenikają się w zaskakująco wielu miejscach, czerpiąc z tych połączeń wzajemną inspirację. Wykłady i dyskusje literaturoznawców, pisarzy oraz ekspertów różnych dziedzin przybliżą słuchaczom problematykę stanowiącą filary fantastyki naukowej, rozpatrując ją zarówno w ujęciu bieżącego stanu wiedzy, jak i naszych wyobrażeń o przyszłości. Kolejny wykład skupiony wokół zasobów ziemskich i pozaziemskich odbędzie się dziś, 26 czerwca w godzinach 12.00-16.30.

Każde spotkanie z cyklu „(po)wolna sobota” w pałacu Potockich koncentruje się wokół pojęć dobrostanu, relaksu, uważności i dobrego życia. Przedstawiamy idee osiebiedbania – selfcare i siebiekochania – selflove. Kuratorką cyklu jest Aga Kozak, nauczycielka dobrego życia, która w pięknych przestrzeniach przy Rynku Głównym 20 pokazuje ciekawe sposoby na to, jak być dla siebie dobrym, czułym i jak przyjemnie spędzać wolny czas.

Warsztaty dla dzieci

Muzeum Zabawek w Krakowie, Biblioteka Kraków i KBF – operator programu Krakowa Miasta Literatury UNESCO – zapraszają na letnią podróż po Krakowie tropem zabawek i literatury. Wędrówka składa się z siedemnastu przystanków, gdzie na młodych czytelników czekają historyczne zabawki z kolekcji muzeum, które tworzą opowieść poświęconą komunikacji i podróżowaniu. Pierwszym przystankiem naszej literacko-zabawkowej podróży będzie wystawa historycznych zabawek w Bibliotece pałacu Potockich, która została otwarta 1 czerwca. Wystawa Komunikacja będzie otwarta do 4 września, co sprawia, że jedno z wyjść w czasie letnich wakacji mamy już zarezerwowane!

O tym, że żadna podróż nie jest straszna, kiedy mamy przy boku przyjaciela, porozmawiamy podczas Literackich Chwil. Po świecie przyjaźni oprowadzą nas Miś i Pająk, których przygody pokażą, że najbardziej zbliżają nas do siebie różnice, a nie podobieństwa. Na cykliczne warsztaty dla dzieci zapraszamy w każdą niedzielę, gdzie nasi niezastąpieni animatorzy z Domu Kultury Inspiro – Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – zabiorą nas do świata książek, porywających opowieści i plastycznych wyzwań. Warsztaty odbywają się zawsze w niedziele (o godz. 10.30 grupa polskojęzyczna, o godz. 13.00 grupa ukraińskojęzyczna).

Spotkania z literaturą

26 czerwca podczas kursu kreatywnego pisania postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie: jak odnaleźć głos postaci? W trakcie warsztatów poopowiadamy z Dominiką Słowik o rozmawianiu – czyli o dialogach. Omówimy kwestie techniczne i postaramy się zidentyfikować podstawowe pułapki, które czyhają na nas przy „dialogowaniu”. Zastanowimy się, w jaki sposób dopasować głos do postaci i ton do sceny.

Wszystkie szczegóły na temat czerwcowych wydarzeń znajdują się w kalendarium czerwcowym pałacu Potockich. Na część wydarzeń obowiązują zapisy lub wejściówki. Informacje na temat zapisów znajdują się na naszej stronie: palacpotockich.krakow.pl

KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i współgospodarz Pałacu Potockich – zaprasza na cykliczne wydarzenia literackie, warsztaty oraz projekcje filmowe. W tym dynamicznym czasie zachęcamy również do obserwowania aktualizowanego na bieżąco programu wydarzeń:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-01
Data aktualizacji: 2022-06-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź