Tak dziś kursują linie sezonowe i rekreacyjne
Długi weekend to czas, który można wykorzystać na spacer wśród drzew, odwiedziny ogrodu zoologicznego czy odpoczynek na kąpielisku. Dotarcie do tych miejsc ułatwią linie sezonowe i rekreacyjne. Oto rozkład jazdy na poniedziałek.
Poniedziałek, 15 sierpnia:
Tak jak w sobotę i niedzielę autobusy zabiorą nas pod kopiec Kościuszki, do ogrodu zoologicznego oraz Ojcowa. Ponadto na ulicach pojawiły się linie „kąpieliskowe”: nad Bagry, do Przylasku Rusieckiego i Kryspinowa.
Dojazd pod kopiec Kościuszki:
- nr 100 (z pętli „Salwator”) i 101 (z pętli „Os. Podwawelskie”) – częstotliwość kursowania w godz. ok. 10.00-18.00 została zwiększona do 30 minut.
Dojazd do ogrodu zoologicznego:
- nr 134 („Cracovia Stadion” – „Zoo”) – częstotliwość kursowania w godz. ok. 10.00-18.00 została zwiększona do 15 minut
- nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) – kursuje w godz. ok. 10.00-18.00 co 15 minut.
Dojazd do Ojcowa:
- nr LR0 („Os. Podwawelskie” – „Ojców Zamek”) – kursuje w godz. ok. 8.00-19.00 co 35 minut
- Wybrane kursy, oznaczone na rozkładach jazdy literą „R”, odbędą się z przyczepą rowerową. Załadunek i rozładunek rowerów wyłącznie na pętlach.
Dojazd do kąpielisk:
- nr 352 („Czyżyny Dworzec” – „Kryspinów”) – kursuje w godz. ok. 9.00-18.00 na zasadzie wydłużenia wybranych kursów linii nr 152
- nr 427 („Podgórze SKA” – „Bagry”) – kursuje w godz. ok. 9.00-20.00 – w godz. ok. 10.00-18.00 co 20 minut, a poza tymi godzinami co 40 minut
- nr 497 („Podgórze SKA” – „Bagry Tężnia”) – kursuje w godz. ok. 9.00-20.00 – w godz. ok. 10.00-18.00 co 20 minut, a poza tymi godzinami co 40 minut
- nr LR2 („Czyżyny Dworzec” – „Przylasek Rusiecki Kąpielisko”) – kursuje w godz. ok. 9.00-19.00 co 30 minut.
Na ulice miasta wyjechały także zabytkowe tramwaje. Kursują one na liniach nr 0 („Cichy Kącik” – „Dajwór”) oraz 15 („Cichy Kącik” – „Pleszów”). Szczegóły tutaj.
Rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej ztp.krakow.pl.