Raport z konsultacji społecznych w sprawie SCT w Krakowie później niż zakładano
Raport z konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały o wprowadzeniu Strefy Czystego Transportu w Krakowie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinien zostać opublikowany w ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji, czyli od 17 stycznia. Jednak ze względu na dużą liczbę zgłoszonych uwag i wniosków termin publikacji zostanie wydłużony.

Do urzędu wpłynęło blisko 20 tysięcy opinii, obejmujących ankiety internetowe, papierowe oraz uwagi przesłane pisemnie i elektronicznie. Ich analiza wymaga więcej czasu, aby rzetelnie uwzględnić każdą opinię.
Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Krakowa* termin publikacji raportu może zostać wydłużony maksymalnie do 60 dni w uzasadnionych przypadkach, takich jak konieczność opracowania obszernej dokumentacji lub przeprowadzenia dodatkowych analiz.
Nowy termin publikacji raportu zostanie podany wkrótce poprzez dostępne kanały komunikacji.
*Uchwała NR CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.