Komunikat archiwalny
Festiwal Black or White – weź udział w spotkaniu dla pacjentów
Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaprasza na już piąte spotkanie, podczas którego przybliżony zostanie temat guzów neuroendokrynnych (NET). Spotkanie odbędzie się dziś sobotę, 16 maja, o godz. 9.00, w auli szpitala przy ul. Jakubowskiego 2 (wejście nr 4). Wstęp jest bezpłatny.
Szukanie informacji w Internecie, „leczenie” przez sztuczną inteligencję może pokierować na niewłaściwe tory, dlatego władze szpitala chciałyby zaproponować spotkanie ze swoimi specjalistami z neuroendokrynnego zespołu. Będzie to również okazja do wymiany doświadczeń z innymi chorymi i ich rodzinami. To dobry czas, żeby w innej przestrzeni spotkać się i porozmawiać. Spotkanie organizowane jest dla pacjentów, rodzin oraz osób zainteresowanych.
Program spotkania:
- NET – nowotwór inny niż wszystkie – Anna Sowa-Staszczak
- Od diagnostyki do rozpoznania, badania, badania, badania… – Małgorzata Szumińska
- I co dalej? Sposoby kontroli i leczenia NET – dr hab. Marta Opalińska
- Decydujący głos chirurga – prof. Marek Sierżęga
- Miejsce onkologa w leczeniu NET – dr med. Kamil Konopka
- Kiedy nie należy się bać opisu radiologa? – Anna Grochowska
- Na ratunek – psycholog w odwecie – Kinga Ciesielska
- Stosować dietę a może jednak nie – Aneta Sobesto
- Luźne rozmowy, pytania, dyskusja
Więcej informacji:
pokaż metkę
Podmiot publikujący:
Referat Mediów Miejskich
Data publikacji:
2026-05-14
Data aktualizacji:
2026-05-16