Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Festiwal Black or White – weź udział w spotkaniu dla pacjentów

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaprasza na już piąte spotkanie, podczas którego przybliżony zostanie temat guzów neuroendokrynnych (NET). Spotkanie odbędzie się dziś sobotę, 16 maja, o godz. 9.00, w auli szpitala przy ul. Jakubowskiego 2 (wejście nr 4). Wstęp jest bezpłatny.

Szukanie informacji w Internecie, „leczenie” przez sztuczną inteligencję może pokierować na niewłaściwe tory, dlatego władze szpitala chciałyby zaproponować spotkanie ze swoimi specjalistami z neuroendokrynnego zespołu. Będzie to również okazja do wymiany doświadczeń z innymi chorymi i ich rodzinami. To dobry czas, żeby w innej przestrzeni spotkać się i porozmawiać. Spotkanie organizowane jest dla pacjentów, rodzin oraz osób zainteresowanych.

Program spotkania:

  • NET – nowotwór inny niż wszystkie – Anna Sowa-Staszczak
  • Od diagnostyki do rozpoznania, badania, badania, badania… – Małgorzata Szumińska
  • I co dalej? Sposoby kontroli i leczenia NET – dr hab. Marta Opalińska
  • Decydujący głos chirurga – prof. Marek Sierżęga
  • Miejsce onkologa w leczeniu NET – dr med. Kamil Konopka
  • Kiedy nie należy się bać opisu radiologa? – Anna Grochowska
  • Na ratunek – psycholog w odwecie – Kinga Ciesielska
  • Stosować dietę a może jednak nie – Aneta Sobesto
  • Luźne rozmowy, pytania, dyskusja

Więcej informacji:

pokaż metkę
Podmiot publikujący: Referat Mediów Miejskich
Data publikacji: 2026-05-14
Data aktualizacji: 2026-05-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź