Nasze Miasto rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Bezpłatne czujniki dymu i czadu dla mieszkańców dzięki współpracy strażaków i miasta Krakowa

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, we współpracy z Gminą Miejską Kraków, zaprasza mieszkańców na bezpłatne szkolenia dotyczące bezpieczeństwa pożarowego połączone z instruktażem działania czujników dymu i czadu. Odbędą się one dziś, 23 maja, we wszystkich Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych na terenie Krakowa.

Podczas spotkania strażacy omówią:

  • zasady działania czujników dymu i tlenku węgla
  • zagrożenia związane z pożarami i czadem
  • prawidłowy montaż oraz użytkowanie urządzeń
  • sposoby zwiększenia bezpieczeństwa w domu i mieszkaniu.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma bezpłatnie czujnik dymu lub czadu, wszystkie urządzenia zostały sfinansowane z budżetu miasta Krakowa.

Uwaga, obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne — prosimy o kontakt z wybraną Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą:

  • JRG1 – ul. Westerplatte 19 — tel. 47 835 94 10
  • JRG2 – ul. Rzemieślnicza 10 — tel. 47 835 94 20
  • JRG3 – ul. Zarzecze 106 — tel. 47 835 94 30
  • JRG4 – ul. Obrońców Modlina 2 — tel. 47 835 94 40
  • JRG5 – ul. Wyki 3 — tel. 47 835 94 50
  • JRG6 – ul. Aleksandry 2 — tel. 47 835 94 60
  • JRG7 -–ul. Rozrywka 26 — tel. 47 835 94 70

Czujkę będzie można otrzymać także w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Skawinie – ul. Piłsudskiego 79, tel. 47 835 94 90.

Limit dla każdej lokalizacji to 30 urządzeń.

pokaż metkę
Autor: Piotr Subik
Podmiot publikujący: Referat Mediów Miejskich
Data publikacji: 2026-05-21
Data aktualizacji: 2026-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź