Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nabór do Rady Równego Traktowania

Jeśli działasz na rzecz równości oraz praw człowieka, zależy Ci na budowaniu miasta otwartego, wrażliwego i zaangażowanego w walkę z dyskryminacją, zachęcamy do przesłania zgłoszenia i włączenia się w prace Rady Równego Traktowania!

Fot. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK

Rada ds. Równego Traktowania została powołana po raz pierwszy przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w 2019 roku, by tworzyć przestrzeń otwartej dyskusji i współpracy na rzecz praw człowieka i równości. W Radzie zasiadają przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych, uniwersytetów, instytucji kultury oraz pracownicy i pracowniczki Urzędu Miasta Krakowa.

Celem działania Rady jest wypracowanie rekomendacji i koncepcji rozwiązań, które posłużą partycypacyjnemu wypracowaniu strategii równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji na poziomie lokalnym. Wartości, które przyświecają Radzie to: równość, wolność, solidarność, szacunek, otwartość.

W maju 2021r. zakończyła się pierwsza kadencja Rady ds. Równego Traktowania. Z końcem czerwca 2021 b.r. Prezydent Miasta Krakowa ogłosił nabór do Rady ds. Równego Traktowania II kadencji.

Deklaracje uczestnictwa w Radzie powinny zawierać opis dotychczasowych doświadczeń i zrealizowanych projektów w zakresie praw człowieka oraz opis motywacji ukazujący wizję pracy w Radzie. Można załączyć rekomendacje środowisk, organizacji pozarządowych lub instytucji prowadzących działalność w obszarze praw człowieka i równości.

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 30 lipca 2021 r.

Rada ds. Równego Traktowania w nowym składzie rozpocznie swoje działanie we wrześniu 2021 r.

Formularz zgłoszeniowy (którego integralną częścią jest deklaracja bezstronności oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych) prosimy:

  • przesłać w wersji elektronicznej z podpisem poprzez e-PUAP albo
  • przesłać na adres krakowdlarownosci@um.krakow.pl (skan z podpisami) albo
  • dostarczyć do sekretariatu Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków, III piętro.

Informacje o prowadzonym naborze można uzyskać pod numerem: 12 616 5267, 12 616 7804.

Piliki do pobrania:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-07-22
Data aktualizacji: 2021-07-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź