Dzielnice rozwiń menu
Komunikat archiwalny

„Ławka dialogu” na Kozłówce zdominowana przez sprawy codziennego życia

Komunikacja miejska, miejsca parkingowych, bezpieczeństwo pieszych, inwestycje drogowe i przyszłość lokalnych projektów to tematy, które najmocniej wybrzmiały podczas spotkania prezydenta Aleksandra Miszalskiego z mieszkańcami na „ławce dialogu” 19 maja.

Fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl

Kolejne spotkanie w ramach „ławki dialogu” z udziałem prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego stało się okazją do rozmowy o sprawach najbliższych mieszkańcom.

Jednym z najczęściej powracających tematów była komunikacja miejska i układ drogowy. Mieszkańcy pytali o możliwość przywrócenia połączeń autobusowych na ul. Na Kozłówce, zwiększenie częstotliwości kursowania autobusu nr 107, a także zmianę tras lub organizacji ruchu tak, by mieszkańcy rejonu ul. Osterwy mieli znacznie krótsze dojście do przystanku. Pojawiły się również postulaty lepszego skomunikowania Kozłówka, Prokocimia i Starego Prokocimia ze stacją kolejową Kraków–Prokocim oraz rozważenia skierowania autobusów linii nr 204 lub 224 przez ul. Na Kozłówce i ul. Wlotową.

Uczestnicy spotkania poruszali temat zmian na skrzyżowaniu ulic Nowosądeckiej i Wielickiej, wskazując potrzebę bezkolizyjnych rozwiązań komunikacyjnych. Dyskutowano o przebiegu ścieżki rowerowej przy ul. Nowosądeckiej oraz o kontrapasie rowerowym na ul. Wolskiej.

Mieszkańcy chcieli dowiedzieć się, na jakim etapie znajduje się przebudowa przejścia podziemnego pod ul. Wielicką w rejonie ul. Wlotowej. Pytano również o postępy w realizacji Parku Rzecznego „Drwinka”, możliwość budowy kładki pieszej nad Drwinką między ul. Facimiech i ul. Podlesie, a także o przyszłość hali sportowo-widowiskowej przy Liceum KOSTKA. Wśród pytań znalazła się również kwestia dostępności planowanego podziemnego parkingu przy obiekcie – czy będą mogli korzystać z niego mieszkańcy i na jakich zasadach.

Podczas spotkania wybrzmiały także problemy społeczne i dostępnościowe. Mieszkańcy pytali o możliwość współpracy miasta z MOPS przy budowie wind w budynkach wielopiętrowych, zwracając uwagę na sytuację osób starszych i osób z ograniczoną mobilnością, określanych jako „więźniowie czwartego piętra”.

Omawiano również kwestię przestrzeni rekreacyjnej, Mieszkańcy pytali o termin budowy wybiegu dla psów, remont alejki prowadzącej od basenu przy ul. Okólnej do żłobka, możliwość wymiany nawierzchni na placu zabaw przy ul. Spółdzielców oraz przywrócenie znajdującego się tam wcześniej „statku” do zabawy.

Spotkanie pokazało, że dla mieszkańców najważniejsze są sprawy codzienne: sprawny transport, bezpieczne drogi, dostępność usług i dobrze zaplanowana przestrzeń miejska. „Ławka dialogu” po raz kolejny stała się miejscem, gdzie lokalne problemy, często bardzo konkretne i dotyczące pojedynczych ulic czy osiedli, trafiają bezpośrednio do władz miasta.

0S4A8272.jpg
Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
0S4A8284.jpg
Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
0S4A8310.jpg
Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
0S4A8341.jpg
Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
0S4A8367.jpg
Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
0S4A8495.jpg
Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
0S4A8515.jpg
Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
0S4A8524.jpg
Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
0S4A8272.jpg
0S4A8284.jpg
0S4A8310.jpg
0S4A8341.jpg
0S4A8367.jpg
0S4A8495.jpg
0S4A8515.jpg
0S4A8524.jpg
pokaż metkę
Autor: Dominika Jaźwiecka
Podmiot publikujący: Referat Mediów Miejskich
Data publikacji: 2026-05-12
Data aktualizacji: 2026-05-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź