Robert Korzeniowski, Arkadiusz Radomski, Justyna Kowalczyk, Maciej Żurawski, Maja Włoszczowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Jerzy Dudek, Szymon Ziółkowski, Anna Rogowska, Krzysztof Hołowczyc i Przemysław Babiarz zapraszają na wystawę „Sport w sztuce". Jej wernisaż odbędzie się dziś (18 maja, piątek) o godz. 19:00 w MOCAK-u podczas Krakowskiej Nocy Muzeów. Spot reklamowy, w którym występują wszystkie wymienione osoby można zobaczyć na stronie www.youtube.com/watch?v=zmF8Eo31qnA.
Sport w sztucejest międzynarodową wystawą prezentującą prace kilkudziesięciu artystów i mającą ambicje ukazania jak najszerszej – zarówno od strony problemowej, jak i medialnej – interpretacji tematyki sportowej. Pokazane zostaną na niej dzieła klasyków malarstwa, twórców filmów i obiektów oraz artystów ryzykujących życiem w konfrontacji z ekstremalnymi wyczynami sportowymi.
Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca. Nieprzypadkowo czas jej trwania zbiega się z organizacją EURO 2012. Kraków będzie gościł w tym czasie piłkarską reprezentację Włoch, Anglii i Holandii, a wraz z nimi grupy kibiców, które w wolnym czasie będą zwiedzać krakowskie atrakcje. Właśnie oni, oraz osoby zainteresowane sportem, stanowią główną grupę odbiorców wystawy. Muzeum chce w ten sposób przełamywać stereotyp sztuki najnowszej wśród osób wcześniej nią niezainteresowanych.