Problem Strugi Rusieckiej, ograniczona widoczność na wyjeździe z ul. Czeczeńskiej, koszt przygotowania tzw. kuchni na wynajem, propozycja bezpośredniego zjazdu ze Swoszowic na A4 i umieszczanie stacji bazowych w dachach bez uzgodnienia z mieszkańcami – to tematy interpelacji złożonych przez radnych: Edwarda Porębskiego, Małgorzatę Jantos i Michała Starobrata.
Działając w imieniu mieszkańców nowohuckich osiedli Ruszcza i Wadów, radny Edward Porębski interpeluje do Prezydenta o interwencję w sprawie Strugi Rusieckiej. Mieszkańcy tego rejonu od wielu lat doświadczają zalewania pól uprawnych oraz posesji z powodu występowania wód z koryta rzeki. Największym problemem jest niedrożność spowodowana coraz bardziej rozrastającymi się krzewami i trawami. Drugą kwestią jest przepust przez ulicę Brzeską i cofanie się wody z Potoku Kościelnickiego, co powoduje spiętrzanie wody w Strudze Rusieckiej. Radny prosi o pozytywne i pilne rozpatrzenie sprawy.
W kolejnej interpelacji Edward Porębski zwraca się do Prezydenta Miasta Krakowa z prośbą o poprawę bezpieczeństwa w ruchu w rejonie ulicy Czeczeńskiej. - Wyjazd z ul. Czeczeńskiej jest utrudniony i niebezpieczny z powodu braku widoczności przy włączaniu się do ruchu na ulice Igołomską w kierunku granic miasta – pisze radny i apeluje o pozytywne rozpatrzenie sprawy.
Radna Małgorzata Jantos pyta w interpelacji, ile środków będzie potrzebowała spółka zarządzająca Wesołą, aby przygotować tzw. kuchnię do wynajęcia jakiemukolwiek podmiotowi. - Pytam o podstawowe zabezpieczenie budynku i jego przygotowanie w zakresie podstawowym, które uzyska pozytywne opinie nadzoru budowlanego – precyzuje radna.
Michał Starobrat składa interpelację w sprawie umożliwienia zjazdu z ronda Andrzeja Pamuły bezpośrednio na A4 w kierunku Tarnowa - bez konieczności wjazdu na ulice Herberta/Podmokłą. Radny pisze, że uzyskał informacje z GDDKiA, że przekazano konkretne wytyczne na jakich warunkach można dokonać modernizacji ronda Pamuły, aby umożliwić zjazd z ronda bezpośrednio na A4 w kierunku Tarnowa, bez konieczności wjazdu na ulice Herberta/Podmokłą. - Aktualnie dla aut udających się ze Swoszowic w stronę Tarnowa należy korzystać z zawrotki na skrzyżowaniu Herberta i Stojałowskiego, przez co tworzą się uciążliwe korki – informuje radny i dodaje, że zdaniem wielu mieszkańców bezpośredni zjazd na A4 znacząco wpłynie na poprawę zakorkowanego wyjazdu ze Swoszowic. Michał Starobrat prosi Prezydenta o wszystkie szczegółowe informacje w sprawie wyżej opisanego zjazdu na A4.
W imieniu zaniepokojonych mieszkańców radny Michał Starobrat składa interpelację w sprawie montażu stacji bazowych bez zgody właścicieli. Radny prosi o potwierdzenie informacji, że bez zgody właścicieli nieruchomości nie jest możliwy montaż stacji bazowych na dachach budynków.