górne tło

Finał konkursu „Łączymy Pokolenia – Mój Kraków”

Rada Krakowskich Seniorów zorganizowała konkurs literacko-plastyczny, do udziału w którym zaprosiła dzieci oraz osoby starsze. Laureatów konkursu „Łączymy Pokolenia – Mój Kraków” poznaliśmy podczas gali zorganizowanej 17 czerwca.

Konkurs został podzielony na kategorie: literatura i plastyka, a także na grupy wiekowe: 6–11 lat, 12–18 lat oraz seniorzy.

W kategorii „literatura” – w grupie wiekowej 6–11 lat laureatami zostali Barbara Kurek, Zofia Zielińska oraz Faustyna Biel, a w grupie wiekowej 12–18 lat: Magdalena Kruk, Jan Ostrowski i Veronika Markul. Seniorzy nagrodzeni w tej kategorii to: Krzysztof Knotek, Jacek Adamczyk oraz Małgorzata Kuchnia.

W kategorii „plastyka” w grupie 6–11 lat zwyciężyli: Piotr Szuszkiewicz, Maja Podsiadło i Franciszek Stajura, w grupie 12–18 lat: Milena Sikora, Iga Wojtylak oraz Michał Poznański. Natomiast zwycięzcami w kategorii seniorów zostali Zofia Dudek, Ryszard Dyma, Maria Baster-Grząślewicz.

Laureatów poznaliśmy podczas gali, która 17 czerwca odbyła się w magistracie. Konkurs został zorganizowany przez Radę Krakowskich Seniorów. 25-osobowa rada inicjuje, doradza i konsultuje przedsięwzięcia z zakresu polityki senioralnej. Jej celem jest zapewnienie seniorom wpływu na sprawy dotyczące społeczności lokalnej, w tym najstarszego pokolenia.

Informacje o przedsięwzięciach miasta organizowanych przede wszystkim z myślą o starszych mieszkankach i mieszkańcach można śledzić na stronie dlaseniora.krakow.pl.