górne tło

Nowy rok akademicki, orszak profesorski przeszedł ulicami Krakowa

1 października rozpoczął się 662. rok akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas jego inauguracji ulicami centrum Krakowa przeszedł orszak profesorski.

Uroczystość w Auditorium Maximum poprzedziła msza, która odprawiona została o godz. 9.00 w kolegiacie św. Anny. Po nabożeństwie wyruszył orszak profesorów UJ, który ulicami Krakowa przeszedł do Auditorium Maximum. Była to wyjątkowa możliwość, aby zobaczyć władze Uniwersytetu Jagiellońskiego i profesorów, reprezentujących każdy z 16 wydziałów, występujących publicznie w tradycyjnych strojach akademickich.

Więcej informacji na stronie internetowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.