górne tło

„Polska w koronie” – spektakl Baletu Cracovia Danza

„Polska w koronie” – najnowszy spektakl Baletu Cracovia Danza w reżyserii i choreografii Romany Agnel – to wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które przenosi widzów w czasy kształtowania się polskiej państwowości. Widowisko, które odbędzie się 19 listopada w teatrze Variete nawiązuje do Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski: Bolesława Chrobrego i Mieszka II Lamberta.

Spektakl jest opowieścią o drodze Polski od pogańskich rytuałów do królewskiego majestatu, o duchowych i historycznych źródłach naszej tożsamości.

Warstwę muzyczną tworzy kompilacja utworów w stylu wczesnosłowiańskim skomponowanych przez Marię Pomianowską z tańcami wywodzącymi się z wczesnośredniowiecznej kultury europejskich dworów.