górne tło

Space Connect Meetup: kosmiczne technologie bliżej Krakowa

13 maja o godz. 17.00 w Hevre przy ul. Meiselsa 18 odbędzie się Space Connect Meetup – wydarzenie poświęcone sektorowi kosmicznemu w Polsce. Spotkanie skierowane jest do studentów, doktorantów, inżynierów oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i branżą space.

Polski sektor kosmiczny to dziś nie fantastyczne marzenia rodem z powieści Stanisława Mrożka, ale realne projekty rozwijane przez rodzime zespoły – także w Krakowie. Space Connect Meetup to okazja, by zajrzeć za kulisy tej branży, poznać jej praktyczny wymiar oraz dowiedzieć się, jak rozpocząć własną ścieżkę kariery w sektorze współpracującym m.in. z Europejską Agencją Kosmiczną.

W programie wydarzenia znajdą się wystąpienia ekspertów i praktyków, którzy opowiedzą m.in. o możliwościach wejścia do branży kosmicznej z własnym projektem, misjach realizowanych przez polskie firmy, takie jak Creotech Instruments SA, aktualnych wyzwaniach i kierunkach eksploracji kosmosu (w tym misjach programu Artemis II) oraz o innowacyjnych materiałach przyszłości. Nie zabraknie także tematów związanych z finansowaniem innowacji, takich jak programy ESA BIC czy Phi-Lab, które wspierają rozwój startupów technologicznych.

Space Connect Meetup wyróżnia się swobodną formułą spotkania. Zamiast formalnych wystąpień ekspertów organizatorzy zapraszają do otwartej dyskusji i networkingu. Będzie też możliwość wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów oraz znalezienia partnerów do przyszłych projektów.

Wydarzenie to doskonała okazja, by zobaczyć, jak kosmiczne innowacje powstają lokalnie i jak można stać się ich częścią.

Więcej informacji na stronie.