14 maja o godzinie 10:00 na terenie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego przy Al. Powstania Warszawskiego rozpocznie się Piknik Sąsiedzki dla mieszkańców Krakowa połączony z prezentacją koncepcji projektowej Superścieżki.
W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, występy muzyczne, grill majówkowy i wiele innych atrakcji. Uczestnikom pikniku zaprezentuje się utalentowana młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury. Przewidziano pokazy tańca, capoeiry, działania artystyczne oraz pokazy parkouru z krótkimi warsztatami.
Szczegółowy program spotkania:
część I - dziedziniec KSOS
10.00 – 10.20 — przybycie mieszkańców, przywitanie gości
część II – sala konferencyjna w KSOS
10.20 – 11.20 — prezentacja projektu Superścieżki
11.20 – 11.50 — pytania od mieszkańców
część III – dziedziniec KSOS
11.50 – 12.00 — wprowadzenie do pikniku, prezentacja koncepcji kapsuł z opowieściami
12.00 – 12.20 — zespół wokalno-instrumentalny z MDK,
12.20 – 12.30 — wystawa komiksów – rozmowa z autorem,
12.30 – 12.50 — capoeira (grupa z MDK Grunwaldzka – rozmowa i pokaz),
12.50 – 13.10 — Dr. Albin – serwis rowerowy (prezentacja),
13.10 – 13.25 — taniec nowoczesny – dzieci z MDK + krótka zabawa z dziećmi
13.25 – 13.35 — kapsuły z opowieściami – video-budka
13.35 – 14.00 — duet muzyczny z Krakowskiej Szkoły Jazzu (standardy jazzowe)
14.15 – 14.30 — Parkour – grupa z Grzegórzek (krótka rozmowa i pokaz z przeszkodami)
14.30 – 15.00 — podsumowanie pikniku, podziękowania, prezentacje osiągnięć grup
Równolegle, przez cały czas trwania pikniku:
GRY I ZABAWY DLA DZIECI
DZIAŁANIA ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I DOROSŁYCH
Uwaga! Organizatorzy poszukują osób, które chciałby opowiedzieć o swoich wspomnieniach z obszaru, gdzie powstaje obecnie Superścieżka. Mile widziane będą stare fotografie, ale przede wszystkim osobiste opowieści, które będzie można zarejestrować w specjalnej wideo-budce. Zebrane materiały posłużą do stworzenia interaktywnych kapsuł z opowieściami, które zostaną umieszczone na stałe w przestrzeni Superścieżki.