Trwa ostatni weekend przed świętami. W Krakowie zapanowała wyjątkowa, magiczna atmosfera! Świąteczne koncerty, wystawy, spacery, jarmark bożonarodzeniowy – każdy znajdzie coś dla siebie w tej wyjątkowej ofercie.
Więcej wydarzeń w Twojej okolicy znajdziesz w zakładce Dzielnice!
Grudzień w Centrum Kultury Podgórza jest pełen bożonarodzeniowych akcentów! Szczegółowe informacje, zapisy oraz ceny biletów na wybrane wydarzenia dostępne są na stronie ckpodgorza.pl.
„Wcielenia Vol. 2” to już druga edycja projektu Fundacji Crush On Trash, w ramach którego prezentowana jest twórczość Stypendystów Miasta Krakowa z dziedziny tańca. W ten weekend, w ramach wydarzenia odbędą się dwa spektakle teatru tańca.
Karnawałowa podróż przez europejskie kraje pod hasłem „Jak bal, to bal”. A do tego: spektakl dla dzieci „Księga pełna czarów” oraz koncert świąteczno-noworoczny „Bal na parostatku”. Grudzień w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay będzie pełny ciekawych wydarzeń! Dziś, 22 grudnia, o godz. 12.00 na scenie CSW Solvay zagościł spektakl teatralny dla dzieci „Księga pełna czarów” w wykonaniu Teatru Miś. Również dzisiaj, na godz. 17.00 (w ramach Akademii Seniora), zaplanowano z kolei koncert karnawałowy „Jak bal, to bal – muzyczna podróż z pasją, miłością i humorem”.
Magię świąt można odnaleźć w wielu zakątkach Krakowa, jednak to na Rynku Głównym atmosferę Bożego Narodzenia czuć najbardziej. 29 listopada przy wieży Ratuszowej ruszył jarmark świąteczny, który co roku przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów z całego świata.
Pracownia pierogowa Sekret Smaku zaprasza na żywą szopkę i wyjątkowe koncerty kolęd. Zebrane podczas akcji datki zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.
Łyżwy i wszystko co cię z tym wiąże – 800 m2 śliskiej powierzchni, wypożyczalnia pełna sprzętu, piruety, skoki i atrakcyjne wywrotki są dostępne na lodowisku przed Nowohuckim Centrum Kultury.
Prawie dwumetrowe i takie, które mają niewiele ponad pół metra, dwustronne i jednostronne, w plenerze i we wnętrzach – od 5 grudnia w przestrzeni miejskiej Krakowa czekają 34 szopki. Korzystając z uroków zimowego Krakowa, podziwiamy efekty pracy pasjonatów z wielkim oddaniem podtrzymujących tę piękną tradycję. W tym roku KBF zaprasza również na spacery z przewodnikiem. Szopki można oglądać do 2 lutego 2025 roku.
Muzeum Krakowa zaprasza do pałacu Krzysztofory na „Pokaz nabytków 2020–2024”. To wystawa poświęcona najważniejszym i najcenniejszym muzealiom pozyskanym przez Muzeum Krakowa w ciągu ostatnich pięciu lat. Na ekspozycji zgromadzona została zaledwie część, bo około 80 spośród ponad 25 tysięcy obiektów, które muzeum włączyło do swojej kolekcji w tym okresie.
Trudno wyobrazić sobie historię polskiej fotografii bez jej twórczości: humanistycznych cykli „Mały człowiek” i „Czas przemijania” czy wreszcie monumentalnego „Zapisu socjologicznego”. Wystawa w Muzeum Fotografii w Krakowie pokazuje mniej znane, liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z największych polskich fotografek. Wystawę można oglądać do 4 maja 2025 r.
Do 29 grudnia w galerii Subteria na ul. Kanoniczej 5 oglądać można wystawę sztuki współczesnej Zaniedomowienie. Tytuł wystawy, przewrotnie nawiązujący do „zadomowienia się”, otwiera przestrzeń do tworzenia własnych interpretacji kategorii domu. Zaniedomowienie to wielogłos składający się z indywidualnych historii osadzonych w różnych kontekstach: osobistym, społecznym, geopolitycznym.