górne tło

Zwycięski bój Agnieszki Radwańskiej

W II rundzie turnieju WTA w Dubaju (pula nagród 2 mln dolarów) Agnieszka Radwańska (6 w rankingu WTA ) pokonała pochodzącą z Izraela Shahar Peer (40 WTA ) 7:5, 6:4. Dzięki temu zwycięstwu Krakowianka jest już w ćwierćfinale turnieju.

Wcześniej Radwańska po ponad 2,5 godzinnym maratonie pokonała w I rundzie turnieju kanadyjkę polskiego pochodzenia Aleksandrę Woźniak 6:1, 6:7, 7:5 Krakowianka bardzo dobrze rozpoczęła mecz szybko zwyciężając pierwszego seta 6:1 z niżej notowaną rywalką (80 WTA).

W II partii kanadyjka zagrała odważniej, co pozwoliło jej objąć prowadzenie 4:2, 5:4 i potem, mimo doprowadzenia przez Polkę do tie-break’a, wygrania całego seta. W trzeciej, decydującej partii Woźniak znów postawiła twarde warunki Krakowiance, ale ta, bardziej doświadczona, przełamała rywalkę, wyrównała stan seta na 5:5, następnie wygrała dwa kolejne gemy i awansowała do kolejnej rundy. (w poprzednim roku Radwańska odpadła już w I rundzie).

Polka w Dubaju przebywa z nowym trenerem Borną Bikiciem, który od stycznia oficjalnie współpracuje z Urszulą Radwańska. – „Jestem szczęśliwa z wygranej, ale w kolejnym meczu muszę zagrać na sto procent”- powiedziała Agnieszka Radwańska po zwycięstwie. (JK)