górne tło

Muzeum na dwóch kółkach

Zdrowo! Swoim tempem! Rekreacyjnie! Czy wyobrażasz sobie muzeum na dwóch kółkach? Jeśli tak zapraszamy do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, które jako pierwsze w Polsce wprowadza nową ofertę – zwiedzania jego oddziałów na rowerze!

We wtorek (24 czerwca) Muzeum uruchomiło nowy projekt – Rowery i MHK. Dla miłośników rowerowych wycieczek przygotowano trzy trasy, które połączyły oddziały w tematyczną całość. Niczym wehikułem czasu można podróżować po najciekawszych miejscach Krakowa, poznawać ich historię i zwyczaje.

- Skąd pomysł na taki projekt? Bo dziś muzeum nie zamyka się w murach i nie ma granic. Muzeum to dziś wartościowe spędzanie czasu, to także zdrowy tryb życia – mówi Michał Niezabitowski, Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. – Nasze Muzeum to instytucja z wieloma oddziałami w różnych częściach miasta teraz osoby, które chcą je odwiedzić będą to mogły zrobić także na rowerach – dodaje.

Uczestnikami wycieczek mogą być zarówno wymagający rowerzyści, jak i amatorzy rekreacyjnej, spokojnej jazdy. Pokonując trasę w wyznaczonej kolejności zwiedzający otrzymają specjalne zniżki i darmowe wejścia do oddziałów MHK. We współpracy z wypożyczalnią Cool Tour Company uruchomiono również wypożyczalnię rowerów w Barbakanie, oddziale MHK.

trasa

Trasa nr 1 - „Historie i tajemnice Krakowa z czasów II wojny światowej" pozwala odkryć najciekawsze miejsca Krakowa, które były świadkiem trudnych i ciężkich lat niemieckiej okupacji. Trasa obejmuje cztery oddziały Muzeum: Ulicę Pomorską, Aptekę pod Orłem, Fabrykę Emalia Oskara Schindlera oraz Starą Synagogę.

trasa2

Trasa nr 2 – „Wyjątkowy Kraków" jest przeznaczona głownie dla tych, którzy szukają innego oblicza Krakowa i chcą poznać najciekawsze lokalne tradycje i zwyczaje. Trasa obejmuje: Pałac Krzysztofory, Ulicę Pomorską, Dom Zwierzyniecki i Dzieje Nowej Huty.

trasa3

Trasa nr 3 – „Średniowieczny Kraków" – zabiera rowerzystów w podróż szlakami średniowiecznego miasta. Trasa obejmuje: Barbakan i mury Obronne, Wieżę Ratuszową, Kamienicę Hipolitów i Podziemia Rynku.

Dodatkowe informacje o projekcie są dostępne na stronie: www.mhk.pl.

plakat