Ruszyła aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji (LPR) „starej" Nowej Huty. Towarzyszą temu konsultacje społeczne, w ramach których zaplanowano spotkania, debatę i badanie ankietowe. Nowa Huta w tym roku obchodzi swoje 65. lecie, a jej najstarsza część (układ urbanistyczny) jest wpisana do rejestru zabytków. Co zrobić by "stara" Huta była znów jak nowa?
Spotkania informacyjno – konsultacyjne otwarte dla wszystkich zainteresowanych odbędą się 29 i 30 lipca w Nowohuckim Centrum Kultury (godz. 16.00-19.00). Z kolei 4 września w Nowohuckim Centrum Kultury, w godz. 17.30 – 20.00 zaplanowano debatę publiczną.
Pod adresem www.rewitalizacja.krakow.pl dostępna jest ankieta skierowana do mieszkańców. Formularz badawczy podzielony został na trzy części.
W pierwszej z nich znajduje się dwanaście pytań dotyczących postrzegania Nowej Huty: jakości życia, stanu środowiska naturalnego, poziomu utrzymania przestrzeni publicznych, stanu technicznego budynków mieszkaniowych, oceny lokalnego rynku pracy, poziomu zagrożenia porządku publicznego, oceny bezpieczeństwa drogowego i dostępu usług publicznych, możliwości w zakresie prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej, stanu rynku nieruchomości, dostępu do terenów inwestycyjnych.
W drugiej części badana jest wiedza mieszkańców na temat Programu Rewitalizacji „starej" Nowej Huty. Poproszono także o ocenę zmian, które zaszły w ostatnich latach na terenie tej dzielnicy.
Z kolei w części trzeciej mieszkańcy mogą zgłosić pomysły na nowe przedsięwzięcia.
Uwagi, wnioski, pomysły oraz projekty można zgłaszać również poprzez stronę: www.facebook.com/lpr.nh oraz mailowo: lpr.nh@noworol.eu.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konsultacjach!