górne tło

Giełda Pracy dla bezrobotnych

Dziś (poniedziałek, 27 października) w Grodzkim Urzędzie Pracy przy ul. Wąwozowej 34 odbędzie się kolejna edycja Giełdy Pracy. Wydarzenie kierowane jest do osób bezrobotnych oraz osób niepełnosprawnych, które mają utrudniony dostęp do rynku pracy i są zainteresowane podjęciem pracy na stanowisku konsultanta telefonicznego. Każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać z ekspertami, skonsultować swoje CV oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną. Giełdę będzie można odwiedzić w godzinach 10 – 14, sala 231.

Na giełdę można przyjść niezależnie od tego czy jest się zarejestrowanym w Grodzkim Urzędzie Pracy czy nie. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z doświadczonymi konsultantami oraz rekruterami, przygotować się do poszukiwania pracy, złożyć swoje CV, a nawet odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Obecnie szukamy pracowników na stanowiska w różnych branżach, choć  najwięcej ofert będzie dotyczyło pracy konsultanta telefonicznego oraz doręczyciela. Praca konsultanta wymaga przede wszystkim komunikatywności, doświadczenie będzie atutem, ale absolutnie nie jest konieczne. Z naszymi telemarketerami przeprowadzamy szereg szkoleń, tak aby byli odpowiednio przygotowani do pracy. Szukamy głównie osób, które potrafią efektywnie współpracować w grupie i wytrwale realizują stawiane przed nimi cele. Szczególną uwagę zwracamy na przestrzeganie zasady równych szans i aktywizację grup społecznych o utrudnionym dostępie do rynku pracy. Zatrudnienie mogą u nas znaleźć osoby niepełnosprawne, kobiety i mężczyźni w wieku 50+, a także ucząca się młodzież" – tłumaczy Barbara Kłębowska, koordynująca projekt „Giełda Pracy" z ramienia Polskiego HR'u.

Grupa Kapitałowa Loyd S.A. aktywizuje osoby bezrobotne, w tym osoby niepełnosprawne, dostosowując miejsca pracy i wyposażenie stanowisk do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących, a także z niepełnosprawnością ruchową.

Od 2013 roku współpracuje z Urzędem Miasta Krakowa i Grodzkim Urzędem Pracy finansując działalność ze środków publicznych. Dotychczasowe wsparcie w kwocie około 65 tysięcy złotych zostało przekazane w formie dotacji interwencyjnych i stanowiskowych a także wynagrodzeń dla stażystów. W efekcie kilkanaście osób znalazło stałe zatrudnienie w spółkach należących do GK Loyd.

Obecnie, w ramach umowy z Grodzkim Urzędem Pracy, rekrutuje osoby bezrobotne na stanowiska dotowane w ramach prac interwencyjnych. Dzięki umowie podpisanej z Urzędem Pracy szuka kandydatów do pracy na stanowisku konsultanta telefonicznego  - obecnie ma 32 wakaty, a 18 osób pracę już podjęło lub jest w procesie zatrudniania. Środki wyasygnowane przez GUP umożliwiają dofinansowanie wynagrodzeń dla 50 osób przez okres 6 miesięcy.

Oferta skierowana jest do osób bezrobotnych, w tym także z orzeczeniem o niepełnosprawności. Osoby zainteresowane podjęciem pracy na stanowisku konsultanta telefonicznego zapraszamy na Giełdę Pracy, która odbędzie się  27 października, przy ul. Wąwozowej 34 lub do kontaktu telefonicznego pod numerem – 12 397 04 37 lub 12 397 04 30, bądź mailowego – css@polskihr.pl.