Będzie to mecz Grupy Światowej, czyli tenisowej ekstraklasy. W piątek (12 grudnia) ruszyła oficjalna sprzedaż biletów. Za tydzień w Newsletterze Kraków.pl, w specjalnym 50. wydaniu, ogłosimy konkurs z wejściówkami, tylko dla naszych subskrybentów (www.krakow.pl/65701,artykul,newsletter.html).
W piątek 12 grudnia ruszyła oficjalna sprzedaż biletów na spotkanie 1/4 finału Grupy Światowej rozgrywek FedCup by BNP Paribas: Polska – Rosja. W dniach 7-8 lutego 2015 roku w Kraków Arenie zagrają m.in. szósta tenisistka świata Agnieszka Radwańska i wiceliderka rankingu WTA Tour Maria Szarapowa.
Bilety można kupić wyłącznie przez www.abilet.pl oraz punkty sprzedaży abilet.pl/punkty-sprzedazy. Zostały podzielone na kategorie cenowe: 50/60/80/100 zł (bilet na 1 dzień) oraz 250/350 zł (pakiet VIP na 1 dzień).
Agnieszka Radwańska po raz pierwszy w karierze rozegra oficjalny mecz w swoim rodzinnym mieście. Krakowianka od kilku lat jest liderką reprezentacji Polski prowadzonej przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, jej trenera. Choć obecnie jest szósta w klasyfikacji WTA, to w lipcu 2012 roku była już numerem dwa na świecie.
W przyszłym sezonie zamierza poważnie walczyć w walce o fotel liderki rankingu. Pomóc jej w tym ma pozyskana niedawno do sztabu szkoleniowego Amerykanka – urodzona w Pradze - Martina Navratilova, najbardziej utytułowana tenisistka w historii.
Radwańska w 2014 roku nie przegrała żadnego z sześciu swoich meczów w drużynie narodowej. Wygrała cztery pojedynki w singlu i dwa w deblu, zdobywając w parze z Alicją Rosolską zwycięskie punkty w spotkaniu Grupy Światowej II przeciwko Szwecji w Boras (3:2) oraz w barażu z Hiszpanią w Barcelonie (3:2). Zapewniła w ten sposób Polsce powrót do Grupy Światowej po blisko 20 latach.
Natomiast Maria Szarapowa, była liderka rankingu WTA Tour (prowadziła przez 21 tygodni), nie grała w zespole Rosji od lutego 2012 roku. Przyjazd do Krakowa pozwoli jej wypełnić w połowie jeden z głównych warunków umożliwiających ubieganie się o kwalifikację olimpijską na igrzyska w Rio (2016).
Rosjanka należy też do najlepiej zarabiających kobiet w zawodowym sporcie i zarazem najbardziej wpływowych. Ma w dorobku 33 zwycięstwa turniejowe w singlu, w tym pięć w Wielkim Szlemie: dwa w Roland Garros (2012, 2014) oraz po jednym w Australian Open (2008), Wimbledonie (2004) i US Open (2006). Jest też srebrną medalistką igrzysk w Londynie (2012).
Kapitan rosyjskiej drużyny Anastazja Myskina może, oprócz Szarapowej, namówić do występu w Krakowie na przykład: Jekaterinę Makarową (11. w rankingu WTA Tour) i jej deblową partnerkę – Jelenę Wiesninę (64. w singlu), Anastazję Pawliuczenkową (24.) czy Swietłanę Kuzniecową (27.).
Natomiast największe szanse na grę w polskiej drużynie, obok Agnieszki Radwańskiej,mają: Magda Linette(109. w rankingu WTA), Paula Kania (158.), Katarzyna Piter (166.), Urszula Radwańska (179.) oraz deblistki Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska.
Rywalizacja w 15-tysięcznej Kraków Arenie będzie się toczyć na korcie twardym o nawierzchni typu Rebound Ace (ITF4). Tenisistki będą grały piłkami Wilson Australian Open.
W sobotę (7 lutego) zostaną rozegrane dwa mecze singlowe, a dzień później dwa singlowe pojedynki i debel. Zwycięstwo dają trzy zdobyte punkty.
Jeśli po pierwszym niedzielnym meczu jedna z drużyn będzie prowadzić w spotkaniu 3:0, to zamiast drugiego pojedynku singlowego zostanie rozegrany debel z decydującym super tie-breakiem (do 10 punktów) zamiast trzeciego seta.
Natomiast w przypadku, kiedy po czwartym singlu jest wynik 3:1, rozegranie meczu deblowego nie jest obligatoryjne i zależy o decyzji obydwu kapitanów. Jeśli wyrażą na to zgodę rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych setów, z super tie-breakiem (do 10 pkt) zamiast decydującego seta.