Dni Norymbergi w Krakowie odbyły się w lipcu 1992 r. Zorganizowane zostały wystawy, koncerty, spektakle teatralne i spotkania. W Krakowie zaprezentowali się m. in. następujący wykonawcy: tro Lorenzo Carcassi, duet Jordan + Arias, Pocket Opera Company, zespół jazzowy Budde-Thiem-Quintett i Teatr Tańca Czurda, oglądać można było też wystawę prof. Gerda Dollhopfa.
Dni Krakowa w Norymberdze miały miejsce na przełomie czerwca i lipca 1993 r. Kraków zaprezentował koncerty, przedstawienia teatralne i wystawy, zorganizowane zostały również spotkania przedsiębiorców. W Norymberdze wystąpił Zespół Muzyki Dawnej „Camerata Cracovia", zespół jazzowy „Boba Jazz Band", gitarzysta Jan Oberbek, polsko-francuski duet fortepianowy „Marek i Michel", teatr „Groteska", Teatr STU i zespół ludowy Nowohuckiego Centrum Kultury, pokazane zostały m. in. wystawy grafików krakowskich i fotografika Andrzeja Markowskiego.
W ramach Dni Kultury Polskiej w Bawarii w październiku 1995 r. wiele imprez krakowskich zorganizowanych zostało w Norymberdze, w tym spektakl „Kalkwerk" w wykonaniu Teatru Starego z Krakowa, wieczór autorski Jerzego Pilcha, występ zespołu „Kroke" i wystawa prac krakowskiego Triennale Grafiki.
Głównym miejscem prezentacji Bawarii w Polsce podczas Dni Bawarii w Polsce w październiku 1997 r. został Kraków, a wiele punktów programu pochodziło z Norymbergi. Wielką atrakcją Dni był Bawarski Namiot Piwny na Małym Rynku w Krakowie. Prace swoje zaprezentowali artyści z norymberskiej Akademii Sztuk Pięknych, wystąpił Teatr Tańca Czurda, zespół „Tristan's Kompagnons & Theater Kuckuksheim", teatr dziecięcy „Die Pfütze", blisko związany z Krakowem norymberski pisarz Michael Zeller uczestniczył w „maratonie literackim" w Instytucie Goethego.