górne tło

Twórcza kolekcja. Letnie warsztaty w MOCAK-u

W programie warsztaty z artystami, wspólne malowanie muralu, zajęcia edukacyjne dotyczące sztuki współczesnej. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do korzystania z cyklu zajęć "Twórcza kolekcja" realizowanych w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

Jak działa chaos i porządek?
12.7, niedziela, godz. 12
Warsztaty poprowadzi artysta Piotr Lutyński. Jego prace można podziwiać w Kolekcji MOCAK-u. Prosimy zgłaszać uczestników w wieku 5–11 lat.

Czym jest instalacja?
26.7, niedziela, godz. 12
Warsztaty poprowadzi Monika Smyła, edukatorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prosimy zgłaszać uczestników w wieku 5–11 lat.

Zobacz rytm
9.8, niedziela, godz. 12
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Wojdyła, absolwentka wrocławskiej ASP, ucząca projektowania graficznego i rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prosimy zgłaszać uczestników w wieku 8–12 lat.

Światło, kolor, dźwięk
23.8, niedziela, godz. 12
Warsztaty poprowadzi artysta Piotr Lutyński. Jego prace można podziwiać w Kolekcji MOCAK-u. Prosimy zgłaszać uczestników w wieku 5–11 lat.

Maluje się!
27.9, niedziela, godz. 12
Warsztaty poprowadzi dr Michał Zawada, malarz, asystent w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prosimy o zgłaszanie się młodzieży, w wieku14–18 lat, zainteresowanej tworzeniem.

Zgłoszenia na warsztaty i projekty edukacyjne: edukacja@mocak.pl
lub telefonicznie: 12 263 40 29

Więcej informacji: www.mocak.pl/edukacja
https://mocak.pl/tworcza-kolekcja-czerwiec-wrzesien2015


Lato w Muzeum

Letnie re-kreacje
Zapraszamy stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz młodzieży na bezpłatne oprowadzanie po aktualnych wystawach w MOCAK-u, połączone z warsztatami, podczas których uczestnicy podejmą próbę twórczego dialogu z autorami prezentowanych w Muzeum prac. Warsztaty są kierowane do młodzieży w wieku od 13 do 18 lat. Terminy będą ustalane indywidualnie z każdą grupą. Planujemy przeprowadzić cztery spotkania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: edukacja@mocak.pl, lub telefonicznie: 12 263 40 29

Oprowadzanie po Kolekcji MOCAK-u dla dzieci i dorosłych w języku angielskim
7, 14, 21, 28 lipca, godz. 11
Wychodząc naprzeciw dziecięcej potrzebie eksploracji, proponujemy oprowadzanie połączone z dobrą zabawą, która pozwoli całym rodzinom na rozwijanie umiejętności aktywnego odbioru sztuki i lepsze jej rozumienie. Po Kolekcji MOCAK-u oprowadzi Sabina Oroshiz Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu. Wstęp wolny

Gender w sztuce – bezpłatne oprowadzanie po wystawie w języku angielskim
7, 14, 21, 28 lipca, godz. 15
W każdy wtorek lipca zapraszamy dorosłych na bezpłatne oprowadzanie po wystawie Gender w sztuce. Wraz z muzealnym przewodnikiem zwiedzający będą mieli okazję uzyskania pogłębionej wiedzy na temat prezentowanych prac i rozmowy na temat swoich wrażeń. Po wystawie oprowadzi Sabina Oroshi z Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu.
Wstęp wolny

Czas na sztukę: Wobec Zagłady
10 lipca, piątek, godz. 11
Zapraszamy seniorów na bezpłatne oprowadzanie po wystawie Doświadczenie Auschwitz. Polska, Izrael, Niemcy. Spotkanie będzie okazją do wspólnego odbioru sztuki i rozmowy na podejmowane przez nią tematy.Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: jarzynska@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Lektury wizualne:Herbert portrecista
18 lipca, sobota, godz. 12
Zapraszamy na warsztaty literacko-artystyczne towarzyszące wystawie rysunków Zbigniewa Herberta. Spotkanie będzie obejmowało wprowadzenie do wystawy, wspólną lekturę wybranych utworów poety i twórczą pracę łączącą środki wyrazu właściwe dla literatury i sztuk wizualnych. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Wydarzenie jest pierwszym z cyklu spotkań dotyczących relacji między literaturą a sztukami wizualnymi, które Dział Edukacji MOCAK-u organizuje przy okazji wystaw podejmujących ten problem.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: jarzynska@mocak.pl lub telefonicznie: 12263 40 29