Przemysł spotkań i jego rola w rozwoju miast, formy współpracy podmiotów z przemysłu spotkań oraz wpływ ekonomiczny turystyki biznesowej na rozwój miast – to tylko część tematów które są poruszane podczas warsztatów „Upadający przemysł spotkań w Krakowie? Tak czy nie?", które dziś (24 listopada, piątek) rozpoczęły się w Urzędzie Miasta Krakowa.
Warsztaty, które zakończą się jutro (24 listopada, sobota) są realizowane przez Urząd Miasta Krakowa – Krakow Convention Bureau w ramach projektu „Sterowanie przemysłem spotkań w Krakowie – ocena i monitorowanie wpływu ekonomicznego przemysłu spotkań na gospodarkę Krakowa przy wykorzystaniu dobrych praktyk ze Szwajcarii". Projekt jest realizowany w ramach Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Do udziału w warsztatach zaproszono m.in. do dyrektorzy i managerowie hoteli, sal konferencyjnych oraz firmy PCO i DMC.
W pierwszym dniu warsztatów (23 listopada, piątek) można było m.in. zapoznać się z informacjami o stanie zaawansowania i korzyściach wynikających z projektu „Sterowanie przemysłem spotkań w Krakowie". Wysłuchać wykładów dotyczących wpływu turystyki na rozwój regionalny, o mnożnikowych efekty z turystyki (ich istocie i logice liczenia) o pytaniach w badaniach ankietowych, które są kluczem do sukcesu. Omawiane było również studium przypadku: Wpływ hotelarstwa na rozwój gospodarczy kantonu Genewa na bazie najnowszych wyników badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki Uniwersytetu Nauk Stosowanych Zachodniej Szwajcarii.
Drugiego dnia (24 listopada, sobota) podsumowane zostaną rezultaty prac w grupach z dnia poprzedniego, będzie można także wysłuchać prelekcji pt: Dobre praktyki (przykłady) badań wpływu ekonomicznego turystyki biznesowej na rozwój miast oraz Nowe trendy w turystyce i w hotelarstwie.
Dodatkowe informacje o projekcie są dostępne na stronach: www.conventionkrakow.pl oraz www.krakowimpact.pl.