Ten tydzień oferuje wyjątkową moc wydarzeń kulturalnych, bo już we czwartek, 3 marca w ICE zobaczymy koncertowe wykonanie opery „Hadrian w Syrii” Giovanniego Battisty Pergolesiego. A to tylko jedno z wydarzeń, na które można wygrać zaproszenie biorąc udział w naszym konkursie. Dla tych, którzy w tym tygodniu nie znajdą czasu na wieczorne wyjście, mamy do wygrania nową książkę Wydawnictwa Literackiego.
Po fenomenalnie przyjętym występie w wersalskiej Operze Królewskiej czas na Kraków! Prowadzona przez Jana Tomasza Adamusa, odnosząca międzynarodowe sukcesy Capella Cracoviensis wykona koncertową wersję opery seria Giovanniego Battisty Pergolesiego „Adriano in Siria” („Hadrian w Syrii”). Specjalizującej się w wykonawstwie historycznym krakowskiej orkiestrze towarzyszyć będzie pierwszy garnitur światowej sławy solistów – wybitny, będący u szczytu możliwości kontratenor Franco Fagioli i doskonale znana pod Wawelem alcistka Romina Basso. Obok nich wystąpią także Artem Krutko, Juan Sancho, Dilyara Idrisova oraz Keri Fuge.
Do wygrania jest jedno podwójne zaproszenie.
To dość niezwykłe zdarzenie, kiedy mężczyzna spotyka męża swojej żony. Trudno sprostać takiej sytuacji na trzeźwo. Wraz z ilością wychylanych kieliszków panowie, którym rzecz taka właśnie się zdarzyła, z zacietrzewionych wrogów stają się swoimi powiernikami. Przechodzą od bladej wściekłości do melancholijnych zwierzeń. Choć dzieli ich status społeczny, to łączą intymne problemy, dotyczące w końcu tej samej kobiety. Znakomite dialogi, dowcip, życiowa mądrość i koncertowa gra duetu aktorskiego dopełniają tą intrygę rodem niemal z kroniki kryminalnej.
Do wygrania jest jedno podwójne zaproszenie.
Teatr M.I.S.T. zaprasza na wznowienie spektaklu „Przygody dobrego wojaka Szwejka” Jaroslava Haška, w reżyserii Stanisława Michno, w rolach głównych: Szwejk: Wojciech Michno, Oficer: Stanisław Michno, Pani Millerowa: Zinajda Zagner, Dziewczyna: Anna Dzierża. Któż nie zna Józefa Szwejka? Jego przygody śmieszą i przywołują wiele aktualnych skojarzeń, mimo, że epokę Franciszka Józefa mamy dawno za sobą. Historia władzy i poddanego, przełożonego i podkomendnego, obraz wielkiej polityki i uwikłanego w nią poczciwego wojaka od lat staje się kanwą spektakli, filmów, odniesień.
Do wygrania są dwa podwójne zaproszenia.
CHODU i HOP to nowa wersja wieczoru muzyczno – kabaretowy prezentowany w formie „starego kina” - o wydarzeniach i losach bohaterów dowiadujemy się z wyświetlanych napisów. Spotykamy tu całą galerią absurdalnych postaci o przedziwnych osobowościach, które opowiadają o sobie charakterystycznie wykonanymi piosenkami i monologami scenicznymi. Spektakl w zabawny sposób komentuje nasze narodowe wady i zalety - cały utrzymany jest w lekkiej konwencji, raczej dla widzów nieco doroślejszych...
Do wygrania są dwa podwójne zaproszenia.
W naszym przedstawieniu żarłoczny i nieśmiertelny bakcyl sceny + węzeł małżeński i toczący się obok spektakl - to komiczna codzienność pewnej pary, która usiłuje sobie od lat "kabaretowo i śpiewająco” z taką sytuacją radzić. Groteskowo śmieszne "Scenki Małżeńskie" autorstwa Stefanii Grodzieńskiej, brawurowe songi, kalejdoskop kostiumów i karuzela uczuć w resztkach świetności teatralnej garderoby - bawią aż do zaskakującego finału !
Do wygrania są cztery podwójne zaproszenia.
Romantycy z Solvayu 1940 to fabularyzowana opowieść o losach grupki młodych teatralnych zapaleńców, którzy podczas hitlerowskiej okupacji znaleźli zatrudnienie w krakowskich zakładach Solvay, przemianowanych wówczas na Deutsche Chemische Ostwerke Solvay. Przedstawienie nawiązuje do wojennej biografii Karola Wojtyły, który rzeczywiście był w tamtym czasie robotnikiem w tej fabryce. Do historii należy także zaangażowanie młodego Wojtyły w prace podziemnego teatru Mieczysława Kotlarczyka.
Do wygrania są dwa podwójne zaproszenia.
Porywające dzieło o początkach chrześcijaństwa, religijnej ekstazie i utracie wiary. Emmanuel Carrere, ceniony francuski pisarz i reżyser filmowy, dwadzieścia lat temu przeżył religijne uniesienie – zaczął codziennie chodzić do kościoła i przyjmować eucharystię. Każdą wolną chwilę spędzał nad lekturą Pisma Świętego i dzieł ojców Kościoła, filozofów i wybitnych teologów. Wszystkie swoje myśli skrupulatnie zapisywał. Jednak pewnego dnia wiara odeszła. Równie niespodziewanie, jak się pojawiła.
Do wygrania są 3 egzemplarze książki.
Aby wziąć udział w konkursie, prosimy przesłać odpowiedź na pytanie:
Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl Na odpowiedzi czekamy do czwartku 3.03 do godz. 11:00. Prosimy o nieprzeklejanie gotowych tekstów z Wikipedii lub innych stron, tylko napisanie odpowiedzi przynajmniej jednym samodzielnym zdaniem.
W tytule maila należy wpisać nazwę spektaklu lub tytuł książki, które chcemy wygrać oraz telefon kontaktowy (lub w przypadku książki dane adresowe do wysyłki) oraz formułę "Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez UMK swoich danych osobowych na potrzeby konkursu." Decyduje kolejność nadsyłania poprawnych odpowiedzi. O wygranej poinformujemy mailem indywidualnie.