Przed nami kolejna edycja Coaching Week – ogólnoświatowego przedsięwzięcia, podczas którego będzie można dowiedzieć się czym jest profesjonalny coaching, a przede wszystkim doświadczyć go. W ramach Coaching Week w Krakowie odbędzie się szereg bezpłatnych wydarzeń rozwojowych: warsztaty, sesje coachingowe, webinar a nawet publiczna obrona pracy doktorskiej. Zapisy na wydarzenia właśnie ruszyły.
XVIII Coaching Week odbędzie się w dniach 16-22 maja 2016 roku, we wszystkich bodajże krajach świata, w których obecni są coachowie przynależący do International Coach Federation – największej i najstarszej organizacji zrzeszającej profesjonalnych coachów. Wśród aktywności w ramach krakowskiego Coaching Week, każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno organizacje biznesowe, właściciele oraz przyszli właściciele małych firm, a także osoby indywidualne zainteresowane własnym rozwojem. Już dziś zachęcamy do zapisów, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.
Webinar
„Coaching w biznesie – warunki i korzyści” to webinar, który odbędzie się w I dniu Coaching Week. Podczas tego internetowego spotkania prowadzący – Lech Millan, wyjaśni czym jest coaching, w jakich sytuacjach sprawdza się w firmach i co dzięki niemu można zyskać. Podczas wystąpienia przedstawione zostaną m.in. wyniki badań na temat efektywności coachingu.
Warsztaty
„Przywództwo poprzez inspirację i służbę innym” to warsztat dla osób zarządzających organizacjami i zespołami, podczas którego Lilianna Kupaj m.in. zaprezentuje różne modele przywództwa. Natomiast wszystkie panie, które myślą o założeniu własnej działalności lub właśnie z nią ruszają, z pewnością ucieszy fakt, że specjalnie dla nich Małgorzata Pawlińska zorganizuje warsztat „Wsparcie coachingowe dla kobiecych small biznesów”. Wiedzę na temat komunikacji transformującej i zasad konstruktywnej kłótni warto poznać zarówno ze względu na nasze relacje zawodowe, jak i osobiste. Jeśli chcemy ją zgłębić, wystarczy zapisać się na warsztaty Katarzyny Podgórskiej „Jak lepiej komunikować się i unikać konfliktów?”. Nieodłącznym elementem owocnej komunikacji jest umiejętne zadawanie pytań. Dlatego podczas spotkania pt. „Kto pyta?” dr Ewa Mukoid wesprze obecnych w doskonaleniu tej umiejętności, aby cel zadawanych przez nich pytań pokrywał się z rezultatem. „Zawodowe flow” to warsztat dla wszystkich, którzy poszukują satysfakcji z pracy. Karolina Nikorowska przeprowadzi go aż dwukrotnie, aby wszyscy chętni do poznania swoich mocnych stron i talentów oraz wyznaczenia celów i planowania rozwoju zawodowego, mieli ku temu okazję. Również Monika Buła dwukrotnie poprowadzi swoje warsztaty „Weź cel pod lupę, czyli METAfora dla każdego”. Będzie to czas, kiedy uczestnicy zostaną zaproszeni do odłożenia na bok logicznego myślenia i spojrzenia na swoje cele przez pryzmat metafory, za sprawą narzędzia Points Of You™ - The Coaching Game. Z kolei Joanna Lange podczas „Rozbij szklany sufit i dosięgnij gwiazd” nauczy obecnych jak rozpoznawać i pokonywać ograniczające przekonania oraz nie pozwolić, aby strach hamował nas w drodze do celu. „Mapa wizyjna” to również propozycja Joanny Lange. Będzie to sesja coachingu zespołowego, podczas której pracująca na co dzień z sobą grupa osób skupi się na ustaleniu wizji celu i drogi do jego osiągnięcia.
Warsztaty dla kobiet oraz par
W ramach Coaching Week zaplanowano aktywność dedykowaną parom. Grażyna Machała podczas „Coachingu dla par” stworzy okazję, aby przyjrzeć się bliżej swojej relacji z partnerem/partnerką oraz popracować m.in. nad wartościami i rozwiązywaniem konfliktów. Przeprowadzi też sesję coachingu grupowego „Kobieta 45+. Obalamy wszystkie mity”, która będzie czasem wymiany doświadczeń oraz wypracowania indywidualnych rozwiązań dla problemów kobiet 45+. Równolegle Magdalena Krzysztoporska będzie pracowała z paniami w każdym wieku, nad znalezieniem sposobów na to, jak w wirze pracy i obowiązków znaleźć dodatkowe 3 godziny w tygodniu tylko dla siebie. „Jedz zdrowo, żyj aktywnie i kochaj” to warsztat dla poszukujących motywacji i siły do działania.
Obrona pracy doktorskiej i warsztat z etyki coacha
W 17-letniej edycji Coaching Week to prawdopodobnie sytuacja bez precedensu, gdyż zupełnie nieplanowanie, na czas tego globalnego wydarzenia, przypadł również termin obrony pracy doktoranckiej Tatiany Krawczyńskiej – Zauchy na temat „Etyki zawodowej coacha”. Obrona jest wydarzeniem otwartym, dlatego też każdy zainteresowany tą profesją może przyjść i jej się przysłuchać. Kilka dni później przeprowadzony zostanie również warsztat „Etyka źródłem profesjonalizmu coacha”.
Sesje coachingowe
Podczas wydarzenia będzie można doświadczyć coachingu również w najbardziej klasycznej postaci – w formie spotkań 1 na 1 z coachem. Sesje poprowadzą Monika Kozdroń – Sikorska oraz Tomasz Wanowicz. W trakcie tych spotkań będzie można przekonać się, czy coaching to forma rozwoju, która nam odpowiada i jakie korzyści możemy z niej wynieść.
Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Coaching Week w Krakowie jest bezpłatny!
Szczegóły na temat wydarzeń znaleźć można na Facebooku ICF Kraków, stronie www.icf.org.pl oraz evenea.pl pod hasłem Coaching Week 2016 Kraków, gdzie równocześnie dokonuje się rezerwacji.