Czy można połączyć przeszłość z przyszłością? Miłośnicy motoryzacji mogą się tego dowiedzieć podczas tegorocznej edycji Rajdu Polski Historycznego, który rozpoczął się w czwartek 7 września i potrwa do soboty 9 września. W ramach rajdu organizowana zostanie runda ECO Nova Rally Cup. W tym cyklu mogą brać udział pojazdy hybrydowe i napędzane alternatywnymi źródłami energii: gaz ziemny, etanol, biodiesel, LPG, ogniwa paliwowe i elektryczne.
Z roku na rok Polacy coraz chętniej zmieniają styl jazdy i uciekają się do alternatywnych rozwiązań zasilania swoich pojazdów szukając tym samym sposobu na oszczędność. W tym roku dzięki specjalnej rundzie ECO Nova Rally Cup, będziemy mogli przekonać się, że samochody z paliwem ekologicznym to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim ochrona środowiska. Jako organizatorzy RPH stawiamy sobie za cel nie tylko promocję zabytkowej motoryzacji, lecz także propagowanie bezpieczeństwa jazdy oraz pojazdów które przyczyniają się do oszczędności energii oraz ograniczają emisję spalin. Takim pojazdem może być np. samochód, który posiada w swoim wyposażeniu hybrydę+ czyli napęd elektryczny, benzynę i gaz.
6 Rajd Polski Historyczny trwa od 7 do 9 września. Ten wymagający dla zawodników rajd, będzie liczył około 1000 km, w tym około 550 km trasy to odcinki jazdy na regularność. W rajdzie corocznie bierze udział ok. 55 załóg (tym razem 57 załóg), w tym udział załóg z zagranicy rośnie z roku na rok – z 2 załóg w 2012 do 29 załóg w 2017 roku.
Pojazdy prezentowane podczas ECO Nova Rally Cup będą miały do pokonania te same trasy co pojazdy historyczne. Dla miłośników motoryzacji będzie to nie lada gratka – w jednym miejscu spotka się historia z teraźniejszością i przyszłością motoryzacji.
Przez wszystkie edycje rajdu start organizowany był na Rynku Głównym w Krakowie, a meta połączona z Classic Moto Show. Zawodnicy mają możliwość zaprezentowania swoich samochodów nie tylko podczas Startu w Rynku Głównym ale również w miejscach postoju na trasie rajdu, m.in. w takich miejscowościach jak: Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Czchów, Łapanów. Są to miejsca, gdzie corocznie zbiera się kilka tysięcy fanów motoryzacji zabytkowej oraz turystów podziwiających te piękne samochody. Wtapiają się one w krajobraz Małopolski i zabytki architektury.
czwartek, 7 września
piątek, 8 września
sobota, 9 września
Więcej informacji na stronie www.rajdpolskihistoryczny.pl.