górne tło

Niemal 100 tys. wniosków o Kartę Krakowską!

Od 1 lipca mieszkańcy Krakowa oraz osoby, które płacą w tym mieście podatki, mogą składać wnioski o wydanie Karty Krakowskiej. Do piątku, 7 września, liczba złożonych wniosków wyniosła ok. 99 122, ale z każdą godziną zgłoszeń przybywa. Do tej pory w formie papierowej dokumenty złożyło 53 431 krakowian, elektronicznie – 45 691.

Od 1 sierpnia, mieszkańcy Krakowa mogą kupić bilet okresowy komunikacji miejskiej z 20-proc. zniżką. Jednak to nie wszystko – miejskie instytucje kultury, muzea oraz galerie również przygotowały bonusy. Program zniżek jest atrakcyjny i zróżnicowany, dlatego też Karta Krakowska wchodzi w kolejny etap realizacji. Do Programu włączają się komercyjni partnerzy. Oferta, którą przygotowali, jest bardzo zróżnicowana – znajdziemy w niej coś z rozrywki, kultury, zdrowia, sportu i, jak na stolicę kulinarną przystało – są również partnerzy z branży gastronomicznej.

Lista partnerów komercyjnych, którzy przystąpili do programu Karta Krakowska

  1. Park Wodny SA; parkwodny.pl
  2. Krakowski Klub Jazdy Konnej; kkjk.pl
  3. Krakowska Jaskinia Solna; krakowskajaskiniasolna.pl
  4. Centrum Papieru; centrumpapieru.pl
  5. Centrum Rehabilitacji Arcus Care Sp. z o.o.; arcus.biz.pl
  6. Centrum Terapii Boskobowen; boskobowen.pl
  7. DC Hair&Spa Tychology; dchairspa.pl
  8. Barista SA - Hard Rock Cafe Kraków; hardrock.com
  9. Dystrybucja książek Andrzej Mardyła
  10. Hotel Milena w Milówce; hotelmilena.pl
  11. Biuronet Sp. z o.o.; biuronet24.eu
  12. Vici Clinic Blanch Group Sp. z o.o.; www.vici.clinic
  13. Market Show Europe Sp. z o.o.; market-show.pl
  14. Stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”; itmbw.pl
  15. Revor Elżbieta Adamczyk; revor.pl
  16. NK Projekt Sp. z o.o. SO! Coffee Wielopole; facebook.com/socoffeekrakowwielopole

Do akcji włącza się także Muzeum Narodowe, od 15 sierpnia będzie oferować 20 proc. zniżki na swoje stałe wystawy. Bilety z ulgą będzie można kupić w dziewięciu oddziałach Muzeum:

  1. Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1
  2. Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Rynek Główny 3
  3. Dom Jana Matejki, ul Floriańska 41
  4. Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26
  5. Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12
  6. Pawilon Józefa Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12
  7. Ośrodek Kultury Europejskiej Europeum, pl. Sikorskiego 6
  8. Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17
  9. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, ul. Kasprusie 19

Lista miejskich instytucjach kultury, które przystąpiły do programu Karty Krakowskiej

1. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wraz z oddziałami:

2. Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, ul. św. Wawrzyńca 15, 31-060 Kraków, tel/faks: (+ 48) 12 428 66 00; mim.krakow.pl, z oddziałem:

3. Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków (biura i administracja), tel. (+48) 12 634 59 32; mhf.krakow.pl wraz z oddziałem:

4. Muzeum Armii Krajowej, ul. Wita Stwosza 12, 31-511 Kraków; tel. (+ 48) 12 41 00 770; muzeum-ak.pl

5. Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, ul. Lipowa 4, 30-702 Kraków, tel. (+48) 12 263 40 03; mocak.pl

6. Galeria Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki", pl. Szczepański 3a, 31-011 Kraków, tel. (+48) 12 422 10 52, bunkier.art.pl

Od przyszłego roku mieszkańcy mogą liczyć również na bonusy od Krakowskiego Biura Festiwalowego, krakowskich teatrów oraz miejskich instytucji sportowych.

Przypominamy, że rejestracja na stronie internetowej kk.krakow.pl to najszybszy i najwygodniejszy sposób złożenia wniosku o Kartę Krakowską. Na początku trzeba dokonać rejestracji konta. Bardzo ważne jest w tym procesie prawidłowe wpisanie danych, m.in. adresu mailowego. Wpisanie błędnego adresu mailowego spowoduje, że osoba nie dokończy rejestracji, bo nie dotrze do niej link aktywacyjny.

Warto pamiętać, że podczas wysyłania wniosku można dokonać wyboru, co ma być nośnikiem uprawnień i ulg wynikających z Karty Krakowskiej. Może to być nowa Karta Krakowska w formie mobilnej i plastikowej, albo dotychczasowe nośniki biletów: Krakowska Karta Miejska, Krakowska Karta Rodzinna, Małopolska Karta Aglomeracyjna lub legitymacje studenckie. Składając wniosek, mieszkańcy decydują o sposobie odbioru nowej Karty Krakowskiej – przesyłka kurierem lub odbiór osobisty w jednym z sześciu Punktów Sprzedaży Biletów MPK SA w Krakowie.

Wnioski w formie papierowej można składać w 30 punktach na terenie całego miasta (szczegółowy wykaz tych punków znajduje się na stronie internetowej kk.krakow.pl). Osoby niezameldowane na pobyt stały w Krakowie, ale płacące tutaj podatki, w trakcie składania wniosku powinny okazać jeden z poniższych dokumentów:

Dla osób składających wnioski o wydanie Karty Krakowskiej została uruchomiona specjalna infolinia, czynna od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00. Pod numerem telefonu 12 254 14 00 można uzyskać pomoc w przypadku problemów, pytań lub wątpliwości związanych z programem Karta Krakowska. Można to także zrobić wysyłając maila na adres: kontakt@kk.krakow.pl.

 

Karta Krakowska – złóż wniosek elektronicznie:


Karta Krakowska – złóż wniosek papierowo:


Karta Krakowska – instrukcja zakupu biletu okresowego w automatach KKM:


Karta Krakowska – instrukcja zakupu biletu okresowego przez internet: