Trwa przetarg na budowę trzeciej hali magazynowej dla archiwum Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Na Załęczu. W sierpniu dowiemy się, ilu jest chętnych na realizację tego zadania. Dwa z wcześniej oddanych do użytku budynków są obecnie wyposażane w potrzebne do funkcjonowania sprzęty.
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie szuka wykonawcy dla trzeciej hali archiwum Urzędu Miasta Krakowa. W lipcu ogłoszony został przetarg. – Firma, którą chcemy wyłonić będzie miała za zadanie dobudować do już istniejącej infrastruktury kolejny budynek magazynowy, wyposażyć go w potrzebną do funkcjonowania infrastrukturę techniczną i sprzęty, a także zagospodarować teren wokół archiwum – wyjaśnia Janina Pokrywa, dyrektor ZIM Kraków. – Liczymy, że tym razem uda się skutecznie wyłonić firmę, która zajmie się realizacją tego projektu – zaznacza.
Przypomnijmy, że wcześniejsze postępowanie na budowę trzeciej hali archiwum UMK musiało zostać unieważnione z uwagi na znacznie przekraczające zapisy budżetowe oferty, jakie wpłynęły do przetargu.
Więcej szczegółów na stronie internetowej zim.krakow.pl w zakładce „Zamówienia publiczne”.
Tymczasem bez problemów przebiega wyposażanie w regały i inne potrzebne urządzenia dwóch pierwszych hal magazynowych, wybudowanych w latach 2016 – 2018. Zadaniem zajmuje się wyłoniona w przetargu firma Międzynarodowe Centrum Budownictwa z Warszawy. Instalacje pozwolą na bezpieczne i zgodnie z przepisami przechowywanie prawie 35 tys. metrów bieżących akt. Równolegle część administracyjna i biurowa budynku jest wyposażana na potrzeby obsługi mieszkańców, którzy będą mogli korzystać z zasobów archiwum na miejscu. W części pomieszczeń znajdzie się też Centrum Oglądu Monitoringu krakowskiej straży miejskiej.
Nowe archiwum urzędowe powstaje według projektu, którego autorem jest Aleksander Mirek z biura KONTRAPUNKT V-Projekt Zespół Projektowo-Inwestycyjny z Krakowa.
Do nowego archiwum przy ul. Na Załęczu w Czyżynach zostaną przeniesione dokumenty urzędowe, które obecnie przetrzymywane są w starym budynku przy ul. Dobrego Pasterza. Tu rezerwa wolnego miejsca jest praktycznie na wyczerpaniu. Nowy budynek archiwum umożliwi właściwe przechowywanie już istniejących i stale narastających akt urzędowych. Będzie to także miejsce otwarte dla mieszkańców, gdzie można przyjść i zapoznać się z archiwalnymi dokumentami, otrzymać informację o zmarłych krewnych, uzyskać dane na temat meldunku, miejsca zamieszkania bliskich, itp. Archiwum to także miejsce służące pomocą przy załatwianiu spraw związanych z uzyskaniem praw do emerytury.