Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na zajęcia edukacyjne w trakcie przerwy zimowej. Tym razem uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób działają genialne a proste maszyny, ułatwiające codzienne życie, stworzą przydatne odblaski i naszyją wzór według własnego pomysłu na plecak. Dla amatorów zimowych wrażeń muzeum przygotowało eksperymenty, a pasjonaci komunikacji miejskiej zaproszeni są na oprowadzanie po wystawie tramwajowej.
13 stycznia, o godz. 12.00, uczestnicy zajęć poznają maszyny, bez których nie byłoby postępu technicznego, a nasze codzienne życie byłoby znacznie trudniejsze. Zajęcia edukacyjne towarzyszą wystawie „To takie proste”. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 7 lat.
17 i 24 stycznia, o godz. 12.30, poznając działanie magnesów i elektromagnesów, dzieci wraz z opiekunami przeprowadzą serię doświadczeń – wykonają małe puzzle magnetyczne i zabiorą je do domu. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci d 6 roku życia pod opieką osoby dorosłej.
17, 18, 24 i 25 stycznia, o godz. 13.30, muzealnicy zapraszają na niezwykłe zwiedzanie wystawy oraz terenu dawnej zajezdni tramwajowej z przewodnikiem.
19 i 26 stycznia, o godz. 12.30, podczas zajęć uczestnicy za pomocą specjalnej prasy wykonają odblaski, które samodzielnie ozdobią. Wykonane rzeczy zabiorą do domu. Muzeum zaprasza dzieci od 6 roku życia pod opieką osoby dorosłej.
24 stycznia, o godz. 11.00 i 27 stycznia, o godz. 16.00, uczestnicy zajęć sprawdzą jak zachowują się różne substancje w ekstremalnie niskich temperaturach suchego lodu (-78,5 st. C) i ciekłego azotu (-195,8C). W programie lewitacja, degustacja i wiele innych zjawisk ze świata niskich temperatur. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 10 roku życia.
25 stycznia, o godz. 12.30, dzieci będą mogły poczuć się jak projektanci i stworzyć własny plecak. Podczas zajęć uczestnicy, używając farb do tkanin, pomalują plecaki-worki z wyjątkowym motywem zimowym lub według własnego pomysłu. Motyw zostanie wcześniej naniesiony na plecaki metodą sitodruku specjalnym pisakiem do tkanin. Wykonane plecaki zabierane będą do domu.
Na zajęcia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr. tel. 12 428 66 00 wew. 11 oraz mailowa: rezerwacja@mim.krakow.pl.