Jak komunikować się w mediach społecznościowych, jak budować swój profil i strony, a także jak radzić sobie z hejtem – to główne tematy szkolenia zorganizowanego w ramach programu „Młody Kraków 2.0”.
Młodzi ludzie chętnie funkcjonują w mediach społecznościowych, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważne jest właściwe wykorzystywanie tych narzędzi do budowania swojego wizerunku i marki osobistej. W ramach szkolenia, zorganizowanego 19 grudnia przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, 45 uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych pod okiem eksperta ds. social media i brandingu zgłębiało tajniki mediów społecznościowych. Młodzi ludzie uczyli się tworzenia atrakcyjnych treści do publikacji na najpopularniejszych portalach, takich jak Facebook, Instagram i LinkedIn, a także tego, jak radzić sobie z hejtem, krytyką i negatywnymi opiniami publikowanymi w Internecie.
Uczniowie biorący udział w szkoleniu podkreślała, że pozwoli im ono lepiej komunikować się w sieci i rozróżniać informacje prawdziwe od sztucznie kreowanych – Szczególnie cenne są konkretne wskazówki, na przykład dotyczące poprawności językowej, umieszczania grafik w postach czy wyboru pory publikacji. Będą bardzo przydatne przy tworzeniu profilu. Wiemy też, jakich błędów na pewno powinniśmy unikać – mówili.
Szczegółowe informacje o przedsięwzięciach dla młodzieży realizowanych w ramach programu „Młody Kraków 2.0” można znaleźć na stronie: Młody Kraków.