Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki przeniosła część działań wystawienniczych i edukacyjnych do sieci. Na stronie internetowej galerii oraz na profilach w mediach społecznościowych codziennie publikowane są treści poświęcone sztuce współczesnej, a także konkursy i materiały edukacyjne.
W kwietniu Bunkier Sztuki proponuje również specjalny program składający się z prezentacji części wystawy Adama Rzepeckiego, warsztatów edukacyjnych, podcastów i slajdowisk.
W kolekcji Bunkra Sztuki znajduje się 400 prac kilkudziesięciu artystów polskich i zagranicznych zbieranych od początku istnienia galerii, czyli od połowy lat 60. 52 eksponaty dostępne są w zbiorach Wirtualnych Muzeów Małopolski. Wśród zdigitalizowanych obiektów znajdują się między innymi prace Jadwigi Sawickiej, Wilhelma Sasnala, Bartosza Kokosińskiego, Małgorzaty Markiewicz, Bogusława Bachorczyka, Anny Zaradny. Zdigitalizowane prace można obejrzeć tutaj.
Na stronie galerii oraz na facebookowym profilu Bunkra prezentowana jest przygotowana przez Macieja Plewińskiego dokumentacja fotograficzna wystawy Piotra Lutyńskiego „Budda, Mars i jeleń”, którą można było zobaczyć w Bunkrze Sztuki do 12 marca 2020 roku. Pokaz opatrzony jest komentarzem kuratorskim Mirosławy Bałazy.
W środę, 8 kwietnia, na stronie galerii oraz na facebookowym profilu Bunkra pojawi się fragment wystawy Adama Rzepeckiego „Stary Rzepecki patrzy na młodego Rzepeckiego”. Otwarcie wystawy – pierwszej w Krakowie tak obszernej prezentacji prac twórcy mającego w swoim portfolio malarstwo i fotografię, wideo, performanse i instalacje – planowane było na 3 kwietnia.
A od piątku, 10 kwietnia, rozpoczyna się cykl publikacji w mediach społecznościowych – pracownicy Bunkra będą opowiadać o swojej pracy, wyjaśnią proces powstawania wystaw. Jesteście ciekawi, dlaczego zdecydowali się na pracę w sektorze kultury? – śledźcie cykl „Bunkier zza kulis”.
A po Świętach Wielkanocnych, 15 kwietnia, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki planuje facebookowe warsztaty dla dzieci poświęcone kolekcji Bunkra ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję kartami edukacyjnymi, podcast poświęcony wystawie Piotra Lutyńskiego „Budda, Mars i jeleń” (18 kwietnia) a także slajdowisko poświęcone wystawie Adama Rzepeckiego (21 kwietnia). Szczegółowe informacje poszczególnych inicjatywach będą publikowane w mediach społecznościowych galerii, zachęcamy do śledzenia.