Trwa składnie projektów do siódmej edycji budżetu obywatelskiego. Każdy, kto ma pomysł, ale chciałby go jeszcze skonsultować z ekspertami lub rozwiać jakieś wątpliwości, może to zrobić w ramach dyżurów poszczególnych jednostek, które w przyszłości będą go weryfikować. Pytania można zadawać mailowo lub telefonicznie.
Dyżury podzielone zostały na bloki tematyczne. 14 i 15 kwietnia urzędnicy odpowiadali na pytania związane z edukacją i sportem. Wsparcie oferowali pracownicy magistrackich wydziałów: edukacji i sportu, a także Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty, Zarządu Infrastruktury Sportowej oraz referatu ds. młodzieży.
Wnioskodawcy planujący projekty kulturalne (wydarzenia kulturalne, kina plenerowe, organizację eventów, oznakowanie ścieżek turystycznych), mogli zasięgnąć rady m.in. przedstawicieli Wydziału ds. Turystyki, Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego w dniach 16–17 kwietnia.
Z kolei dyżury dotyczące społecznego BO zaplanowano na 20 i 21 kwietnia. Do dyspozycji pytających są przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, straży miejskiej, a także magistrackich referatów zajmujących się kwestiami rodziny, żłobków, seniorów czy osobami z niepełnosprawnościami.
Jeśli pomysł na projekt dotyczy ścieżek rowerowych, chodników czy infrastruktury drogowej, warto go omówić ze specjalistami z tego zakresu. Będą oni czekać pod telefonami 22 i 23 kwietnia.
Ostatni dyżur, zaplanowany na 24 i 27 kwietnia, poświęcony będzie ekologiczno-zielonemu BO. Zarząd Zieleni Miejskiej, a także wydziały urzędu miasta zajmujące się ochroną powietrza i środowiska, odpowiedzą na wątpliwości związane z tworzeniem parków kieszonkowych, nowych nasadzeń zieleni czy poprawy jakości powietrza.
Wszystkie dyżury zaplanowano w godzinach pracy jednostek weryfikujących. Numery telefonów i adresy mailowe znajdują się na stronie internetowej budzet.krakow.pl.
Przypomnijmy, projekty do tegorocznego BO można składać wyłącznie przez internet do 30 kwietnia. Do rozdysponowania jest 32 mln zł – 6,4 mln zł na zadania ogólnomiejskie, reszta na dzielnicowe.