Warsztaty i webinary on-line, przygotowanie e-booków i audiobooków, udostępnianie w internecie wydarzeń kulturalnych, projekty z zakresu nowych mediów czy digitalizacja zbiorów – to przykładowe kategorie otwartego konkursu ofert „Kultura w sieci”.
Adresowany do organizacji pozarządowych otwarty konkurs ofert na realizację inicjatyw z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego „Kultura w sieci” to jedno z narzędzi pakietu „Kultura odporna”.
W ramach konkursu można uzyskać dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych w internecie między innymi z zakresu udostępniania wydarzeń kulturalnych, tworzenia wydawnictw audio-wideo oraz e-booków i audiobooków, organizacji warsztatów i webinariów online, szkoleń e-learningowych, przygotowania stron, gier internetowych, aplikacji mobilnych z dziedziny kultury, projektów z obszaru nowych mediów i digitalizacji zbiorów.
Konkurs ma na celu tworzenie i rozpowszechnianie treści kultury obejmujących wszystkie dziedziny sztuki możliwe do komunikowania za pośrednictwem internetu, aplikacji mobilnych, sieci społecznościowych i mediów cyfrowych. Przygotowane w ramach dofinansowania projekty, dzieła czy warsztaty powinny mieć charakter cykliczny, odtwarzalny i trwały.
– Propozycje zgłaszane do konkursu powinny przyjmować formę dialogu z odbiorcą, skupiać się na zwiększaniu dostępu do kultury, promocji sztuki, być skoncentrowane na poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań w zakresie form wyrazu i środków. Działania mogą dotyczyć obszarów twórczości, krytyki artystycznej, edukacji kulturowej, animacji kultury, ale każdorazowo powinny być nakierowane na budowanie komunikacji z odbiorcą kultury i poszerzanie kręgów odbiorców we wszystkich kategoriach wiekowych – podkreślają przedstawiciele Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizatorzy konkursu.
Pula środków przeznaczona na konkurs wynosi 1 000 000 zł. Maksymalna wysokość dotacji, o którą można się starać, wynosi 50 000 zł. Nabór ofert trwa do 22 maja.
Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć tutaj.