Muzeum Armii Krajowej jest już otwarte dla zwiedzających. Muzeum nie tylko zaprasza do zwiedzania swojej siedziby, ale przygotowuje także letnie warsztaty edukacyjne oraz kontynuuje działania w sieci, gdzie został opublikowany kolejny podcast rozpoczynający nową serię #AKtywniwsieci.
Można już zwiedzać Muzeum Armii Krajowej, które od dziś ponownie zaprasza gości do swojej siedziby. W związku z epidemią muzeum przygotowało specjalny tymczasowy regulamin zwiedzania. Zmianie ulegają godziny otwarcia instytucji. Muzeum będzie czynne od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę w godzinach 11.00-13.00 i 14.00-18.00, z godzinną przerwą od 13.00 do 14.00, w soboty muzeum nie będzie otwarte dla zwiedzających. Ostatnie wejście na wystawę może odbyć się nie później niż na 60 minut przed zamknięciem muzeum – szczegółowe informacje tutaj.
Tradycyjnie Muzeum Armii Krajowej przygotowało także specjalną ofertę wakacyjną, czyli letnie warsztaty edukacyjne, które w tym roku organizowane są pod hasłem „Bohaterowie Polski Walczącej”. – W lipcu i sierpniu z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa po raz kolejny wyruszymy szlAKiem bohaterów walki o polską niepodległość! – zachęcają przedstawiciele muzeum. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.30 do 15.30. Uczestnikami zajęć mogą być dzieci w wieku 7-13 lat (uczniowie klas I – VI). Szczegółowe informacje tutaj.
Jakie były przepisy dotyczące funkcjonowania prasy w okresie okupacji? Jakie metody wydawnicze stosowano, by prasa w języku polskim funkcjonowała pomimo zakazów i kar? Co w latach 1939-1945 czytali Polacy? Czym była gadzinówka i skąd wzięło się to określenie? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w ósmym już podcaście przygotowanym przez Muzeum Armii Krajowej.
Podcastem poświęconym wojennej historii prasy Muzeum Armii Krajowej rozpoczyna drugą serię wirtualnych działań. Po serii #zostańwdomu z #MuzeumAK przychodzi czas na cykl #AKtywniwsieci skupiający się na dziejach prasy w okresie 1939-1945. Podcast jest dostępny na stronie Muzeum AK oraz w serwisie Spotify.
Filmy i podcasty przygotowywane przez Muzeum Armii Krajowej publikowane są na stronie internetowej i profilach muzeum w mediach społecznościowych. Na stronie muzeum można znaleźć także informacje o aktualnym działaniu muzeum i proponowanych inicjatywach.