Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej organizowane są od 44 lat, jednak po raz pierwszy zdarzyło się organizatorom mierzyć z sytuacją, jaką jest pandemia koronawirusa. Ostatecznie udało się zorganizować coroczne święto szeroko pojętej sztuki ludowej, które rozpoczęło się w czwartek, 13 sierpnia i potrwa do niedzieli, 23 sierpnia na Rynku Głównym. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku będzie jednak skromniej i zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi w czasie pandemii.
Każdy z odwiedzających stoiska osób, zarówno spośród mieszkańców Krakowa, jak i coraz liczniej przybywających turystów, będzie mógł znaleźć coś interesującego, a przede wszystkim wartościowego, nie tyle pod względem materialnym ile estetycznym. Zadbają o to przede wszystkim twórcy ludowi oferujący własnoręczne wyroby takie jak drewniane rzeźby, autorską biżuterię m.in. z bursztynu bałtyckiego, haft i koronkę, skórzane wyroby kaletnicze, galanteryjne i szewskie, malarstwo, a także ręcznie robioną ceramikę, w tym bolesławiecką, autorską odzież lnianą oraz folkową.
Ofercie targowej towarzyszyć będą tradycyjnie występy na scenie pod Wieżą Ratuszową. W tym roku, ze względu na ograniczenia narzucone przez pandemię, będzie to o wiele skromniejsza formuła. Program został jednak ułożony w taki sposób, by nie zawieść publiczności, która od lat zjawia się każdego roku przed sceną, a jednocześnie zaproponować coś nowego.
W tym roku 44. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej połączyły siły z Letnim Festiwalem Muzyki i Tańca, w ramach którego wystąpią zespoły z Węgier.
Program artystyczny może w każdej chwili ulec zmianie, przede wszystkim ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19.
Szczegółowy program oraz więcej informacji na profilu facebook.com