Młodość to hasło traktowane wieloznacznie, więc podchodzimy do niego z różnych stron: formalnie, muzycznie, metaforycznie i dosłownie. Sacrum Profanum zaś od zawsze daje przestrzeń do eksperymentu, poszukiwania, łączenia starego z nowym.
Oniryczny spektakl światła, elektroniki i eterycznego głosu uchwycony w poprzemysłowej hali – tak 1 listopada rozpoczęło się tegoroczne Sacrum Profanum. 18. edycja imprezy jest jednocześnie pierwszą, która odbywa się całkowicie w internecie – wszystkie wydarzenia festiwalowe można obejrzeć na platformie PLAY KRAKÓW. W programie znajdują się nie tylko koncerty, ale też akcje muzyczne – wydarzenia grające z konwencją i angażujące odbiorcę na innym, niż to zwykle bywa poziomie.
Festiwal od początku, czyli od 2003 roku, odbywa się w Krakowie, ale to właśnie tegoroczna szczególna edycja pozwala nam na pokazanie mniej znanych, choć niezwykle interesujących miejsc na mapie miasta. W tym roku Sacrum Profanum zagląda do często niedostępnych w ramach tradycyjnych koncertów lokalizacji, takich jak hotel Cracovia, lokomotywownia Płaszów, seminarium księży zmartwychwstańców, nowohucki „Pałac Dożów” czy Collegium Novum. Również otwierający 18. Sacrum Profanum program Ars Antiqua odbył się w przestrzeni niekojarzącej się z koncertami, a szczególnie tytułową muzyką dawną, czyli poprzemysłowej hali.
Pełny program festiwalu dostępny na stronie internetowej sacrumprofanum.com. Bilety i karnety dostępne są na platformie playkrakow.com.