„Wielka lekcja ekologii” – impreza szczególnie wyczekiwana przez najmłodszych – miała się w tym roku odbyć po raz trzeci w TAURON Arenie Kraków. Pandemia pokrzyżowała jednak te plany, ale nie całkowicie… Zamiast zaproszenia na spotkanie do rąk mieszkańców trafi specjalne wydawnictwo, a w nim mnóstwo pytań i odpowiedzi, zagadek i praktycznych porad.
W poprzednich dwóch edycjach „Wielkiej lekcji ekologii”, organizowanych przez zespół TAURON Areny Kraków SA, wzięło udział około 5 tys. osób. W tym roku spotkanie na żywo zastąpi praktyczna publikacja pod redakcją prof. Agnieszki Generowicz.
Czy warto zbierać deszczówkę? Jak zużywać mniej plastiku? Co zamontowano na dachu Ekospalarni Kraków? Jak oszczędzać ciepło? Jak dba się o czystość miasta i dlaczego nasza kranowianka jest taka dobra? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, rebusy i krzyżówki, zaproszenie do wspólnego odkrywania Krakowa, a także informacje o działaniach spółek i jednostek miejskich znajdziemy w bezpłatnym wydawnictwie „3. Wielka lekcja ekologii”. Wzbogacono je też o relacje z dwóch pierwszych edycji wydarzenia.
Drukowana wersja książeczki będzie dostępna po nowym roku w punktach InfoKraków i filiach Biblioteki Kraków, trafi ona także do krakowskich szkół. A jeśli ktoś woli wersję cyfrową, wystarczy kliknąć tutaj.
„Wielka lekcja ekologii” to wydarzenie, którego celem jest kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa przez Gminę Miejską Kraków, miejskie spółki komunalne oraz jednostki miejskie. Podczas lekcji prezentowane są najnowsze rozwiązania oraz działania wpływające na ochronę środowiska i poprawę jakości życia w mieście, przede wszystkim te związane z poprawą jakości powietrza, gospodarką niskoemisyjną i nowatorskim system gospodarki odpadami.