Zima to ulubiona pora dla miłośników ślizgawek. W końcu można wyciągnąć z szafy zakurzone łyżwy i ruszyć na lodowisko, aby doładować endorfiny a przy okazji popracować nad sylwetką i równowagą ciała. Zima w naszym mieście nigdy nie jest nudna – dowodem na to są położone w różnych punktach miasta lodowiska.
Jazda na łyżwach to jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych w czasie zimy. Łyżwiarstwo angażuje wiele mięśni i jest doskonałą alternatywą dla typowo wiosenno-letnich dyscyplin, takich jak bieganie czy jazda na rowerze.
Kraków daje wiele możliwości, aby doskonalić swoje umiejętności na ślizgawce lub rozpocząć przygodę z tą dyscypliną. Krakowskie lodowiska położone są w różnych punktach miasta, przyciągają mieszkańców i ich rodziny wyjątkową scenerią, oświetleniem czy możliwością uprawiania sportu pod chmurką.
Lodowisko NCK, al. Jana Pawła II 232
Mobilne lodowisko, które powstało dzięki finansowemu zaangażowaniu Krakowa, ma 800 m2 i znajduje się w samym centrum dzielnicy.
Korzystać ze ślizgawki pod chmurką można przez siedem dni w tygodniu, a dokładne informacje dotyczące godzin i biletów dostępne są na stronie internetowej Nowohuckiego Centrum Kultury.
TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Od 3 grudnia można korzystać z „Zimowej areny” – strefy, która do końca lutego będzie działała przy TAURON Arenie Kraków. Oprócz ślizgawki można tam również skorzystać ze strefy gastronomicznej, toru curlingowego, ogrzewanych gondolek i przeróżnych atrakcji dla najmłodszych.
Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, dzieci i uczniowie z Krakowa mają możliwość bezpłatnego korzystania z lodowiska w wybranych godzinach.
Harmonogram ślizgawki, wypożyczalni sprzętu oraz informacje o biletach dostępne są na stronie internetowej TAURON Areny Kraków.
Lodowisko Cracovii, ul. Siedleckiego 7
Lodowa tafla udostępniana jest przez sekcję hokeja MKS Cracovia. To największa kryta ślizgawka w Krakowie. Ślizgawki trwają 90 i 60 minut, a bilety można nabyć na lodowisku. Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu, mogą wypożyczyć łyżwy na miejscu.
Wszystkie informacje dotyczące godzin, biletów można znaleźć na stronie internetowej lodowiska Cracovii.
Lodowisko Ice Park Kraków, park im. Jordana przy ul. Reymonta
W parku Jordana powstało największe w Polsce lodowisko pod chmurką, podzielone na trzy strefy – taflę dużą o powierzchni 1200 m2, taflę dla dzieci 400 m2 oraz alejkę lodową o długości 360 metrów. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, chodziki do nauki jazdy, a także naostrzyć własny sprzęt.
Ile trzeba zapłacić za godzinę jazdy oraz kiedy można skorzystać ze ślizgawki? Tego dowiedzieć można się na stronie lodowiska Ice-Park.
Lodowisko na placu Nowaka-Jeziorańskiego
Tuż przy Galerii Krakowskiej mieszkańcy i turyści mogą skorzystać ze ślizgawki dostępnej od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–21.30. Więcej informacji dotyczących cennika oraz korzystania z lodowiska można uzyskać dzwoniąc na numer infolinii Galerii Krakowskiej, dostępny na stronie internetowej centrum handlowego.
Lodowisko Daisy, ul. Morelowa 26a
Lodowisko znajduje się na Woli Justowskiej (przy hotelu Daisy) i będzie otwarte do końca lutego. Ze ślizgawki można korzystać w godz. 10.00–21.00; na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia i ostrzenia łyżew.
Dokładne informacje o ślizgawce można znaleźć na stronie internetowej.
Lodowisko Origo Kraków, Miasteczko AGH – korty tenisowe, ul. Rostafińskiego
Na terenie Miasteczka AGH można skorzystać z zadaszonego lodowiska przez siedem dni w tygodniu, a ślizgawka trwa 90 minut. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt i naostrzyć łyżwy.
Szczegółowe informacje, w tym cennik i godziny otwarcia znajdują się tutaj.