Z początkiem roku wydział funkcjonujący w ramach Urzędu Miasta Krakowa zajmujący się dotąd gospodarką komunalną przekształcił się w Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu. To zmiana nie tylko symboliczna. Wyzwanie jakim jest kryzys klimatyczny wymaga nowych rozwiązań, korzystania z innowacyjnych technologii, wdrażania dobrych praktyk sprawdzonych w innych europejskich miastach, a także budowania przestrzeni do dialogu i współpracy.
Uzupełniamy zespół. Szukamy osób, które chcą włączyć się w transformację klimatyczną miasta. Pomogą wdrażać ważne projekty, będą koordynować ich realizację, współtworzyć unikatowe, nowatorskie rozwiązania.
Obecnie jest otwarty nabór do Referatu Edukacji Klimatycznej. Poszukujemy osoby, która będzie zajmowała się edukacją klimatyczną i promocją działań proklimatycznych. Mile widziane są osoby o wykształceniu humanistycznym: zarządzanie, nauki polityczne, socjologia czy marketing. Oczekujemy entuzjazmu, kreatywności, samodzielności i nowych pomysłów.
Do Referatu Energetyki szukamy osoby, która będzie wykonywała analizy przestrzenne przy wykorzystaniu narzędzi GIS Esri (m.in. aktualizacja „Mapy ciepła dla Krakowa”), zarządzała danymi przestrzennymi, tworzyła prezentacje i wizualizacje. Na tym stanowisku oferujemy współpracę z partnerami lokalnymi i międzynarodowymi w ramach realizacji projektu unijnego „ATELIER – AmsTErdam BiLbao cItizen drivEn smaRt cities”, którego celem jest tworzenie i replikacje dystryktów dodatnich energetycznie w ośmiu europejskich miastach. Pożądany profil kandydata to osoba, która ukończyła studia wyższe o profilu: inżynieria środowiska, ochrona środowiska, energetyka, ekologiczne źródła energii, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, geoinformatyka, gospodarka przestrzenna, e-gospodarka przestrzenna, geografia, geodezja i kartografia. Niezbędna jest dobra znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym.
Do Referatu Analiz Transportowych poszukujemy inżyniera, który ukończył studia z zakresu transportu, budownictwa, gospodarki przestrzennej, inżynierii środowiska lub ochrona środowiska. Jego zadaniem będzie wdrażanie unikatowego w skali kraju oprogramowania do drobnorozdzielczego modelowania dyspersji zanieczyszczeń komunikacyjnych w ramach projektu zintegrowanego LIFE pod nazwą „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. Mile widziana jest także znajomość podstaw programu VISUM.
Wszystkie stanowiska są związane z pracą w interdyscyplinarnych zespołach, wymagają umiejętności działania pod presją czasu, analizowania dużej ilości danych, kreatywności oraz otwartości na niestandardowe rozwiązania. Uzyskane w naszym zespole doświadczenie na pewno pomoże w dalszym rozwoju zawodowym.