górne tło

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Kerry Fisher potrafi wzbudzić w czytelniku całą gamę emocji. Tym razem sprawnie wplata do poruszającej powieści obyczajowej elementy trzymającego w napięciu thrillera. „Kobieta, którą byłam” to opowieść trzech kobiet, z których każda ukrywa przed światem swoją własną tajemnicę.

Kate Jones porzuciła swoją przeszłość. Razem ze swoją nastoletnią córką uciekły na drugi koniec kraju. W nowym miejscu, otoczona nieznajomymi nikomu nie musi się tłumaczyć. Samotna matka marzy jedynie o tym, by rozpocząć wszystko od nowa, z dala od prześladujących ją plotek.

Z początku wszystko układa się dobrze. Na swoim nowym osiedlu Kate niespodziewanie poznaje serdeczne przyjaciółki. Sally i Gizela wydają się bardzo szczęśliwe. Obie prowadzą profile w social mediach, na których chwalą się rodziną, sukcesami zawodowymi i wystawnym stylem życia. Mimo różnic dzielących je od skrytej nowej sąsiadki zaprzyjaźniają się, stając się dla Kate nieocenionym wsparciem.

Kiedy w życiu Kate Jones wszystko zaczyna się w końcu układać, następuje seria zdarzeń, które mogą doprowadzić do zerwania serdecznych sąsiedzkich relacji. Dochodzi do poważnego drogowego wypadku. Kate bierze udział w akcji ratunkowej jako jeden z ratowników. Po tym co wydarzy się później będzie musiała zastanowić się nad granicami zaufania i lojalności. Czy trzy przyjaciółki naprawdę dobrze się poznały?

Bohaterki Kerry Fisher nie są takie jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Czasem uciekają tam, gdzie ich sekrety pozostaną sekretami, a czasem chowają je pod barwnymi zdjęciami wystawionymi na pokaz w social mediach. Wszystkie zdają sobie jednak sprawę, że „idealne życie” zawsze ma swoją cenę. Ile gotowe są za nie zapłacić?

KONKURS

Mamy dla was kilka egzemplarzy „Kobieta, którą byłam” Kerry Fisher, wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Co zrobić, by wygrać tę książkę? Odpowiedzcie na pytanie: Kerry Fisher w „Kobiecie, którą byłam” porusza bardzo aktualny temat wpływu social mediów na nasze życie. W tym przypadku jest to wpływ negatywny. Jej bohaterki używają internetu do wykreowania swoich „perfekcyjnych wersji”, jednak ich rzekomo „idealne życie” jest jedynie fikcją stworzoną na pokaz. Czy waszym zdaniem negatywny wpływ social mediów może być równoważony przez możliwości jakie nam dziś dają? Czy są nam niezbędne do życia? Czy moglibyśmy zupełnie z nich zrezygnować? Uzasadnijcie swoje zdanie. Odpowiedź podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 1 kwietnia, do godz. 15.00. W tytule maila napiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.