Ostatnie tygodnie są czasem wzmożonego wysiłku, aby podtrzymać siły – i tych ratowanych, i tych niosących pomoc. W tym celu realizując propozycje pałacu Potockich postanowiliśmy kontynuować regularne cykle programu Kraków Miasto Literatury UNESCO prezentując postaci, nowe nurty i historyczne dokonania z obszaru literatury i rynku wydawniczego.
Wprowadziliśmy również do kalendarium nowe elementy oraz ułatwienia dla gości z Ukrainy: tłumaczenie zajęć na język ukraiński oraz wydarzenia zaplanowane i realizowane specjalnie dla publiczności ukraińskojęzycznej. Ten tryb działania wprowadzamy bezterminowo, pozostajemy w gotowości do reagowania na potrzeby lokalnej społeczności oraz rozwój sytuacji. Jesteśmy przekonani, że chwile wytchnienia, które daje kultura, wspólne spędzanie czasu, literatura i muzyka, maja ogromną wartość i cieszy nas, że możemy również i w ten sposób włączyć się w akcje wsparcia osób w potrzebie.
Z uwagi na zniesienie części obostrzeń pandemicznych wydarzenia w pałacu Potockich od kwietnia odbywać się będą przy udziale bardziej liczebnej publiczności oraz nie będą transmitowane. Bezpłatne wejściówki dystrybuowane są poprzez platformę KBF:Bilety, serdecznie zapraszamy do ich pobierania przed odwiedzeniem Rynku Głównego 20. Jednocześnie zaznaczamy, że z uwagi na wspólne bezpieczeństwo niezmiennie rekomendujemy noszenie maseczek zasłaniających usta i nos w czasie wydarzeń odbywających się w zamkniętych przestrzeniach.
Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej pałacu Potockich, która w odświeżonej, rozszerzonej formie prezentuje teraz zarówno Archiwum wydarzeń, które już miały miejsce. Kolejna już w tym miesiącu wraz z nadejściem Mastercard OFF Camera Festiwalu Kina Niezależnego, który w progach pałacu Potockich zagości, m.in. z racji wspólnej z KBF i KMLU realizacji łączącego świat literatury i wydawców ze światem filmu programu Word2Picture oraz, tradycyjnie już, atrakcyjnych wydarzeń branżowych (29 kwietnia - 8 maja, więcej informacji na offcamera.pl).
Każde takie spotkanie koncentruje się wokół pojęć dobrostanu, relaksu, uważności i dobrego życia. Przedstawiamy idee osiebiedbania – selfcare i siebiekochania – selflove, aktualnie tym ważniejsze. Kuratorką cyklu jest Aga Kozak, nauczycielka dobrego życia, która w pięknych przestrzeniach przy Rynku Głównym 20 pokazuje ciekawe sposoby na to, jak być dla siebie dobrym, czułym i jak przyjemnie spędzać wolny czas.
Co więcej, o godz. 15.30 zapraszamy Publiczność (po)wolnej soboty na oprowadzanie po wystawie Małgorzaty Markiewicz „To już nie jest męski świat”!
Partnerką spotkania z Mają Hawranek jest kwiaciarnia Lola Flora. Wejściówki na każdy z poszczególnych wydarzeń programu są dostępne na kbfbilety.krakow.pl
Uważnie obserwujemy rozwój sytuacji w Ukaranie oraz zachęcamy i wspieramy mieszkanki i mieszkańców Krakowa w angażowaniu się w działania pomocowe. Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy, dlatego zapraszamy instytucje pożytku publicznego do nieodpłatnego korzystania z dostępnych w pałacu Potockich sal w ramach inicjatyw pomagających obywatelom i obywatelkom Ukrainy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i przesyłania szczegółów Waszych pomysłów oraz potrzeb pod adres: palacpotockich@kbf.krakow.pl. Dostępność czasową i lokalową oraz zgodność ze strategią programową pałacu Potockich będziemy weryfikować bezpośrednio w korespondencji z poszczególnymi instytucjami.
To jedynie część bogatego programu wydarzeń w pałacu Potockich. Więcej na palacpotockich.krakow.pl oraz facebook.com/PalacPotockichKrakow.