Pandemia niejednemu sportowcowi znacząco ograniczyła możliwość podejmowania aktywności. Siłownie i kluby fitness zostały zamknięte, nie odbywały się imprezy sportowe, a swego czasu zakazany był także trening na świeżym powietrzu.
Pomimo trudnego czasu, postaraj się dbać o swoją aktywność, ponieważ ma ona ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i samopoczucia psychicznego. Jak, po tak długiej przerwie, wrócić do regularnego uprawiania sportu bez ryzyka kontuzji?
To świetna, nieinwazyjna forma aktywności. Ten lekki rodzaj sportu pomaga zresetować umysł, wpływa korzystnie na krążenie, a przy tym nie obciąża stawów.
Mnóstwo trenerów udostępnia swoje treningi w sieci. Możesz ćwiczyć razem z nimi, nie wychodząc z domu. Ważne, żeby dopasować poziom trudności treningu do swojego stopnia zaawansowania, a same treningi rozpocząć od kilkuminutowej rozgrzewki.
Po skończonym treningu na siłowni pamiętaj, aby zdezynfekować używany sprzęt.
Jeśli nie chcesz korzystać z zamkniętej przestrzeni siłowni – trenuj na zewnątrz. Bieganie, jazda na rowerze, czy rolkach może się okazać świetną alternatywą dla standardowego treningu na siłowni.
Stan podgorączkowy, złe samopoczucie czy osłabienie, to sygnały wysyłane przez Twój organizm, że powinieneś odpocząć i czasowo zaprzestać treningów – ze względu na bezpieczeństwo swoje i osób, które z Tobą trenują.
Materiał powstał przy wsparciu zawodowego fizjoterapeuty i osteopaty – Karola Piotrowskiego.