Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w poniedziałek, 17 kwietnia delegacja młodzieży z Liceum im. Franciszka I z Fontainebleau ponownie zawitała do siedziby Urzędu Miasta Krakowa. Gości powitała Anna Domańska, Dyrektor Wydziału Edukacji. W spotkaniu wziął także udział Czesław Wróbel, Dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.
Dyrektor Domańska zaprezentowała strukturę i funkcjonowanie systemu edukacyjnego w Krakowie, zapoznając też gości z niektórymi formami wspierania i promocji uczniów uzdolnionych, uspołecznionych, działających wolontariacko (program „8 Wspaniałych”) i wkraczających na rynek pracy. Podkreśliła, że miasto przywiązuje wagę do dobrostanu psychicznego młodych ludzi, zwłaszcza po okresie wyizolowania pandemicznego i w obecnym czasie wojny na Ukrainie. Przytoczona została także kwestia Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa, jako przykład aktywnego angażowania młodych ludzi w życie miasta. Takiemu włączaniu młodzieży sprzyjają również inne projekty, jak np. omawianie spraw finansowych placówek oświatowych w ramach Budżetów Uczniowskich, czy też dyskutowanie zagadnień związanych z klimatem w niedawno utworzonym Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej. Ciekawą inicjatywą jest także program Jadalny Kraków, który uwrażliwia młodzież na problem marnowania żywności i zachęca do prowadzenia własnych, lokalnych upraw.
Dyrektor Czesław Wróbel wyraził radość z możliwości kontynuacji wzajemnej współpracy i odwiedzin obu liceów, mimo aktualnego, smutnego i niepokojącego czasu wojny na Ukrainie. Przywołał też postać Evelyne Wentzel, inicjatorki tej wymiany, prosząc o przekazanie Jej gorących podziękowań.
Po spotkaniu goście zwiedzili Pałac Wielopolskich i poznali jego historię.