W 2024 roku mija dziesięć lat od momentu, kiedy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz pierwszy zaprosiło do udziału w konkursie na najpiękniejsze drzewko emausowe. Ogłoszenie wyników nastąpiło 24 marca w pałacu Krzysztofory. Poznajcie wyniki!
Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody I:
Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie, które zdobyła Zosia Jaje (drzewko nr 36).
Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody III:
III miejsce zdobyła Katarzyna Strzelczyk (drzewko nr 47) oraz Hanna Rysiak (drzewko nr 55).
Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie za opowieść, wieloznaczność i świadomą grę z konwencją, które zdobyła Katarzyna Górnisiewicz (drzewko nr 5).
Jury postanowiło również przyznać dwa równorzędne wyróżnienia:
Gabriela Cora (drzewko nr 77), Jolanta i Wiesław Grzesiczak (drzewko nr 72).
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie za grę zespołową, które otrzymała świetlica szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 124 im. M. Skłodowskiej-Curie w Krakowie (drzewko nr 70).
Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody II:
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie za opowieść botaniczną i powrót do korzeni dla pracy, którą przygotowali pracownicy firmy Petronas Lubricants Poland (drzewko nr 4).
Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody III:
III miejsce zdobyły Maria Strzelec, Agnieszka Góral (drzewko nr 56) oraz Marta Górnisiewicz (drzewko nr 7).
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla pracy, którą przygotowali Anna Reguła, Tomasz Reguła, Ryszard Czarnecki (drzewko nr 38).
Ogłoszenie wyników nastąpiło 24 marca w sali Miedzianej pałacu Krzysztofory. Była to jednocześnie wernisaż pokonkursowej wystawy, którą można oglądać w salach wystaw czasowych na II piętrze pałacu Krzysztofory od 24 marca do 19 maja. Na wybrane drzewko w plebiscycie publiczności będzie można głosować w trakcie trwania wystawy, a wyniki zostaną opublikowane na facebookowym profilu Domu Zwierzynieckiego.
Dodatkowe informacje stronie Muzeum Krakowa.
Partnerzy wydarzenia: Rada Dzielnicy VII Zwierzyniec, Krakowskie Forum Kultury