górne tło

Zapraszamy w kwietniu do MIT

W MIT można spędzić czas rodzinnie, dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy na warsztatach dla dzieci i dorosłych. Zajęcia wprowadzą w tematy inżynierii miasta. Wykonywane samodzielnie doświadczenia tłumaczą świat techniki i sprawiają, że zasady fizyki są łatwiejsze do zrozumienia.

Każdy miesiąc to jedne zajęcia z cyklu:

Zbudujemy wspólnie drewniane pojazdy i poznamy ciekawostki na ich temat. Przy okazji poćwiczycie wyobraźnię przestrzenną, umiejętności manualne, a także cierpliwość.

Czym są maszyny proste? Do czego służą? Gdzie można je spotkać? Odpowiedź brzmi: wszędzie! A najlepiej poznacie je, obserwując ich działanie na modelu edukacyjnym. Na zajęciach udowodnimy, że konstrukcje maszyn prostych możecie znaleźć w otaczającym świecie, także w wielu domowych sprzętach.

Zajęcia przeniosą Was w świat młodych konstruktorów i inżynierów. Wyjaśnimy, w jaki sposób działają przedmioty, takie jak dzwonek do drzwi, skrzynia biegów, piec kaflowy czy teleskop. To warto wiedzieć!

Pokażemy zaczarowany świat zabytkowej drukarni. Kto jeszcze pamięta jak dawniej składano druki? Wyjaśnimy czym jest barwienie materiałów, sitodruk czy projektowanie. Oprócz teorii będzie też praktyka! Uczestnicy samodzielnie wykorzystają techniki drukarskie.

Terminy i tematy zajęć w kwietniu:

Z cyklu Sekrety drukarstwa: Drukowanie sublimacyjne

Czy jest druk sublimacyjny? Jak wykonać nadruk na materiale? Czym jest obraz lustrzany? Na te i inne pytania odpowiemy na zajęciach. Nie zabraknie też praktyki. Uczestnicy zaprojektują nadruk, który potem umieszczą na przygotowanym materiale. Zajęcia dla dzieci od 7 lat do 13 lat.


Każdy bilet na zajęcia edukacyjne uprawnia do zwiedzania wystawy stałej „Miasto. Technoczułość”.

Po zakończeniu zajęć można na wystawie w Strefie LAB kontynuować przeprowadzanie doświadczeń na stanowiskach i zapoznać się z jednostkami układu SI. Albo przypomnieć sobie ulubione fragmenty z całej ekspozycji lub uważniej przyjrzeć się któremuś z 600 zabytków techniki. Wśród nich są między innymi pierwsze pralki, odkurzacze, radia, telewizory, maszyny do pisania, komputery, zabytkowe samochody czy tramwaje.

Wystawa pokazuje, jak kiedyś żyło się w mieście. Jej odwiedzanie to znakomita propozycja na rodzinne spędzanie czasu. Ułatwia zrozumienie zmian w otaczającym nas świecie. Tworzy wspólne tematy rozmów i łączy pokolenia.

Więcej informacji na stronie www.mit.krakow.pl