górne tło

„Po Krakosku − chodźże zobacz” wystawę młodych artystów

Już po raz trzeci Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Krakowie prezentuje wystawę prac uczniów. Ekspozycja „Po Krakosku − chodźże zobacz” jest dostępna w holu Pałacu Wielopolskich – głównej siedzibie Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych. Można ją oglądać do dziś, w godzinach pracy urzędu.

− Nasi artyści to młodzież z niepełnosprawnościami, w tym z autyzmem, kształcąca się w szkole branżowej i przysposabiającej do pracy. Ucząc się w naszej szkole, mają możliwość obcowania z zabytkowym Krakowem – budynki szkoły położone są w samym centrum, z okien podziwiać możemy Wawel czy ulicę Krupniczą. I właśnie historia, zabytki, muzea, kultura i sztuka naszego miasta były inspiracją do wykonania prac znajdujących się na wystawie – mówią organizatorzy przedsięwzięcia.

Niesamowita historia Krakowa, mnogość zabytków, kolorów i błysku stroju ludowego, malownicze uliczki i zaułki, sztuka z którą można obcować w muzeach – to wszystko znalazło odzwierciedlenie w pracach młodzieży.

Wystawę tworzą szkice, grafiki, rysunki, linoryty, prace wykonane metodą filcowania, wyroby kaletnicze, krawieckie i ceramiczne. Na ekspozycji znalazły się także zdjęcia będące efektem projektu fotograficznego – poszukiwań Krakowa ze starych fotografii. Nie zabraknie także propozycji dla osób poszukujących ciekawych pamiątek. Prace wykonali uczniowie w ramach zajęć prowadzonych w internacie, lekcji ceramiki, sztuki użytkowej, krawiectwa, kaletnictwa, obsługi komputerowej.