górne tło

O ekotransporcie podczas Krakowskiej Akademii Klimatu

„Transport jutra” to temat ostatniego spotkania w ramach 5. edycji Krakowskiej Akademii Klimatu. Wydarzenie, przeznaczone dla młodzieży z krakowskim szkół, odbyło się 18 kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury. Zaproszeni eksperci, w tym zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, dyskutowali m.in. na temat ekologicznego zasilania pojazdów oraz rozwoju transportu, który jest przyjazny naszej planecie. Jak zawsze, nie zabrakło także dobrego i wartościowego kina.

Przypomnijmy, że Krakowska Akademia Klimatu jest projektem z zakresu edukacji ekologicznej przeznaczonym dla młodzieży z krakowskich szkół. To cykl comiesięcznych spotkań w sali Nowohuckiego Centrum Kultury łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. To także dyskusje z twórcami filmów, ekspertami ONZ i przedstawicielami Miasta Krakowa odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju.

Zajęcia w ramach Krakowskiej Akademii Klimatu odbywają się całkowicie bezpłatnie. Uczestników spotkań mogą zgłaszać nauczyciele i pracownicy szkół na stronie akademiaklimatu.eu/krakow.

Projekt Krakowskiej Akademii Klimatu cieszy się dużym powodzeniem wśród krakowskiej młodzieży i nauczycieli. W czasie poprzednich czterech edycji akcji, organizowanych w latach 2022–2023, w zajęciach wzięło udział ponad 12 tysięcy osób.

Tej wiosny zaplanowano cztery spotkania: „Woda – nowe złoto”, „Miasto przyszłości”, „Niewolnicy rzeczy” i „Transport jutra”.

Krakowska Akademia Klimatu to projekt zainicjowany przez Urząd Miasta Krakowa, który realizowany jest przez specjalistów z Fundacji Green Festival – organizatorów BNP Paribas Green Film Festival przy współudziale merytorycznym UN Global Compact Network, pod patronatem radia RMF FM i RMF MAXX oraz portalu Onet.