Kwiecień był ostatnim miesiącem pracy Rady Miasta Krakowa VIII kadencji. I trudno się dziwić, że był czasem podsumowań, podziękowań i pożegnań.
Kwiecień rozpoczął się 131., zwieńczającym VIII kadencję posiedzeniem Rady Miasta Krakowa. Artur Buszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa wystosował do radnych i Prezydenta Miasta Krakowa słowa pożegnania, w których podkreślił wyjątkowość tej kadencji, zarówno pod względem długości trwania, jak i zadań z jakimi przyszło się zmierzyć. Wiceprzewodniczący dziękował za zaangażowanie oraz rzetelne pełnienie funkcji radnego i wręczył każdemu list z krótkim podsumowaniem jego indywidualnego wkładu w pracę Rady Miasta Krakowa VIII kadencji. Podczas ostatniej sesji radni podziękowali również Prezydentowi Miasta Krakowa, Jackowi Majchrowskiemu za owocną, często niełatwą, ale jednak zawsze pełną szacunku i życzliwości współpracę. Prezydent natomiast dziękował radnym za to, że jako Rada Miasta Krakowa zawsze działali w imię interesu miasta, odkładając na bok wszystkie partykularne i polityczne interesy. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem VIII kadencja Rady Miasta Krakowa 2018 – 2024.
Jednak 131. sesja nie tylko była poświęcona podsumowaniom i podziękowaniom. Radni podjęli 78 uchwał, w tym m.in. uchwały kierunkowe do Prezydenta dotyczące poprawy organizacji żywienia dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi w publicznych żłobkach, przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych miasta Krakowa, przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „W rejonie ulic Stańczyka i Złoty Róg" oraz nazwaniem imieniem profesora Wojciecha Narębskiego obszaru zlokalizowanego w Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Przyjęto również rezolucję mówiącą o podjęciu niezbędnych działań legislacyjnych, których celem będzie wprowadzenie obowiązku czipowania psów i kotów wraz z wpisem tych zwierząt do krajowego, centralnego rejestru. Szczegółowe informacje z posiedzenia Rady TUTAJ.
W kwietniu, podczas posiedzeń komisji, radni poruszali m. in. kwestie dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, opiniowali propozycje nadania imienia kilku ulicom i rondu, czy omawiali sprawę powołania Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Sprawozdania z posiedzeń komisji dostępne są TUTAJ.
Kwiecień był też miesiącem w którym przeprowadzono wybory samorządowe. 7 kwietnia odbyły się m.in. wybory do Rady Miasta Krakowa oraz pierwsza tura wyborów prezydenckich. Nowy skład Rady Miasta Krakowa IX kadencji dostępny jest TUTAJ. Druga tura wyborów prezydenckich, która odbyła się 21 kwietnia, wyłoniła nowego włodarza naszego miasta. Został nim Aleksander Miszalski.
W kwietniu również, z powodu wygaśnięcia mandatu radnej lub radnego z Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa, ruszyła rekrutacja uzupełniająca do Rady w czterech krakowskich szkołach ponadpodstawowych, a są to: XLII Liceum Ogólnokształcące im Adama Mickiewicza, Zespół Szkół Mechanicznych nr 4 im. Gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego. Wybory powinny odbyć się na warunkach określonych w statucie: Uchwała - Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami pracy Rady Miasta w kwietniu. Podsumowanie maja będzie już pierwszym podsumowaniem prac nowej, IX kadencji Rady Miasta Krakowa.
0 złożonych projektów uchwał
23 złożonych interpelacji
1 sesja
15 posiedzeń komisji
1 dyżur
77 podjętych uchwał i 1 podjęta rezolucja uchwały i rezolucje
Sesje Rady Miasta Krakowa IX kadencji będzie można śledzić online.