górne tło

Weź mamę, babcię, ciocię do teatru

„Nasza jest noc” oraz „Limeryczny świat Wisławy. Wyklejanka słowno-muzyczna” – to spektakle przygotowane w ramach kolejnej odsłony przedsięwzięcia realizowanego przez Stowarzyszenie Teatrów Nieinstytucjonalnych, promowanego hasłem „Weź mamę, babcię, ciocię do teatru”. Spektakle zostały zaplanowane na 24 i 26 maja.

Stowarzyszenie Teatrów Nieinstytucjonalnych STeN w ubiegłym roku zainaugurowało cykl spektakli dla dorosłych, prezentowanych w godzinach dopołudniowych.

− Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zwłaszcza seniorów z naszego miasta, zaprezentowaliśmy na Dzień Matki „Ale babki! Krótką historię kobiet od PRL-u aż do dziś”, reklamując spektakl hasłem: „Weź mamę, babcię, ciocię do teatru”. Nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Przestrzeń Teatru Zależnego na ul. Kanoniczej 1 pozwala na udział w kameralnym spektaklu, stwarza okazję do bezpośredniego kontaktu z aktorami, co podkreślali nasi widzowie – mówią organizatorzy przedsięwzięcia, dodając, że repertuar, który proponują seniorom, jest oparty na tekstach komediowych, zaczerpniętych z kabaretu literackiego, a tekstom towarzyszą piosenki wykonywane z akompaniamentem pianina.

W tym roku stowarzyszenie także zaprasza do spędzenia Dnia Mamy w teatrze na ul. Kanoniczej. Proponuje spektakl z piosenkami z okresu międzywojennego oraz nawiązanie do twórczości Wisławy Szymborskiej.

24 maja o godz. 11.00 zostanie pokazany spektakl „Nasza jest noc” z udziałem Anny Sokołowskiej, Beaty Wojciechowskiej, Jagi Wrońskiej. Akompaniament: Monika Bylica. Widzowie będą uczestnikami próby artystek marzących o wyjeździe do Ameryki. Usłyszą historie opowiedziane szlagierami z tamtych lat, takimi jak „Rebeka”, „A słów miałabym tyle”, czy tytułowa „Nasza jest noc”.

26 maja, w Dzień Mamy, tym razem po południu – o godz. 16.00, zostanie zaprezentowany „Limeryczny świat Wisławy. Wyklejanka słowno-muzyczna”. To przedstawienie oparte na żartobliwej twórczości poetki z Krakowa, noblistki, Wisławy Szymborskiej w wykonaniu Ziuty Zającówny, aktorki, reżyserki tego spektaklu. Jak twierdzą recenzenci spektakl jest grany mistrzowsko, brawurowo i bawi do łez, więc bilet do teatru może być doskonałym prezentem dla najbliższej osoby − mamy, babci, cioci.

Spektakle będą prezentowane na scenie Teatru Zależnego przy ul. Kanoniczej 1, w sali przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu (winda). Bilety w cenie 40 zł (35 zł dla seniorów) do nabycia na stronie oraz w kasie teatru (kasa biletowa czynna na godzinę przed spektaklem, płatność tylko gotówką). Szczegółowe informacje.

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Teatrów Nieinstytucjonalnych STeN jest dotowane przez miasto w ramach otwartego konkursu ofert.