Na ten dzień w roku czekają wszystkie dzieci – w Krakowie więc Dzień Dziecka trwa przez cały weekend! Miejskie instytucje i jednostki przygotowały dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta moc atrakcji.
Muzeum Krakowa zaprasza na Dzień Dziecka zorganizowany pod hasłem „Kraków kołem się toczy”. Historia naszego miasta jest bogata, kolejne warstwy historyczne ciągle narastają i wzbogacają wielowiekowy życiorys miasta. Muzeum Krakowa przywołuje miejsca, tradycje, przedmioty, które na stale wpisały się w lokalną tradycję. Barbakan, Planty, wianki, barwne klomby, zabawy, wspólny czas spędzany w kręgu – co łączy te pojęcia? Oczywiście motyw koła! Na tym właśnie okrągłym motywie skupimy się podczas tegorocznego Dnia Dziecka, który Muzeum Krakowa będzie świętować z najmłodszymi przez dwa dni: 1 i 2 czerwca, w różnych oddziałach. Koło symbolizuje równowagę, harmonię, doskonałość, nieskończoność. Niech więc radość i zabawa trwa w nieskończoność! Na najmłodsze krakowianki i krakowian czeka mnóstwo atrakcji przygotowanych m.in. w pałacu Krzysztofory, Starej Synagodze, Rynku Podziemnym, Muzeum Nowej Huty oraz Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego – szczegółowy plan.
Do spędzenia Dnia Dziecka w teatrze zaprasza Teatr Bagatela, który w ten szczególny weekend pokaże „Przygody Tomka Sawyera”. Teatr Groteska przygotował pokazy „Pięknej i Bestii”. Warto także od razu zaplanować udział w przedsięwzięciu, które Groteska od wielu lat organizuje w terminie zbliżonym do Dnia Dziecka – czyli w Paradzie Smoków (w tym roku 8-9 czerwca).
2 czerwca Teatr Ludowy po raz kolejny wypełni się chętnymi na obejrzenie przygód najrezolutniejszej dziewięciolatki w historii literatury dziecięcej – „Pippi”. Tego samego dnia w Teatralnym Instytucie Młodych zostanie pokazany spektakl „The Clash / Zderzenie” − projekt partycypacyjny przygotowany w porozumieniu z krakowską młodzieżą wchodzącą w dorosłość. W końcu Dzień Dziecka można świętować w każdym wieku.
Działające w Centrum Kultury Podgórza kluby: m.in. Skotniki, Ruczaj, Wróblowice i Swoszowice zapraszają najmłodszych mieszkańców do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka (który przeciągnie się na kilka pierwszych dni czerwca) – w programach między innymi imprezy plenerowe, wspólne zabawy, warsztaty, dmuchańce. W forcie Borek wystąpi Krakowski Chór Dziecięcy, a do Centrum Sztuki Współczesnej Solvay na spektakl „Cyrk” zaprasza Teatr Chrząszcz. Szczegóły na stronie CKP.
Niebanalnie Dzień Dziecka można spędzić na Wesołej. Rodziców z dziećmi zapraszamy wyjątkową, immersyjną wystawę „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To okazja, by znaleźć się w samym środku słynnych fresków Michała Anioła i dojrzeć najdrobniejsze szczegóły malowideł. Zobacz szczegóły terminów i biletów.
Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami… Ależ wcale nie! Zupełnie blisko, bo tylko za dwoma torami tramwajowymi w Krakowie, w zajezdni tramwajowej Podgórze, przy ul. Brożka 3 będziemy w sposób wyjątkowy świętować Dzień Dziecka. Wszystkich najmłodszych pasażerów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zaprasza do wspólnej zabawy w niedzielę, 2 czerwca od godz. 11.00 do 14.00.
Jednostki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie jak co roku angażują się w organizację Dnia Dziecka nie tylko dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Z okazji tego święta organizowane są także pikniki rodzinne i wydarzenia integracyjne.
Koncert piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci spektakli to propozycja Teatru Groteska na zbliżający się długi weekend. „Bajka posklejana archiwisty Jana” w reżyserii Lecha Walickiego swoją premierę będzie miała 31 maja, a 2 czerwca będzie można ją zobaczyć w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego Mateczny.
Dzisiaj, 2 czerwca, w godz. 10.00–15.00, na terenie targowiska miejskiego „Tandeta” odbędzie się wydarzenie plenerowe „Dzień Dziecka z krakowskim CHT”. W programie: gry, zabawy, konkursy dla najmłodszych. Organizatorzy zaplanowali także poczęstunek. Wydarzenie ma na celu promocję targowiska wśród klientów i okolicznych mieszkańców oraz integrację z lokalną społecznością.
Etno Bobo – warsztaty ogólnorozwojowe łączące w sobie elementy sensoryki, natury, ruchu, muzyki, folkloru. Zajęcia te wspierają rozwój dzieci w zakresie funkcji rozpoznawania i przetwarzania bodźców sensorycznych z układu czucia głębokiego, układu przedsionkowego, zmysłu równowagi, zmysłu dotyku, wzroku, słuchu, węchu. Zajęcia dla dzieci chodzących.
Jeden dzień to za mało na świętowanie, dlatego centrum zaprasza najmłodszych z rodzicami i opiekunami na cały weekend zabaw. Wśród atrakcji animacje, kącik malucha, gry i zabawy, dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, lody i gofry.